/ Bez kategorii / Windows 10 – zobaczmy 5 powodów, dla których warto go zainstalować!

Windows 10 – zobaczmy 5 powodów, dla których warto go zainstalować!

Administrator , 6 czerwca 2018 - 16:16 w Bez kategorii
Choć Windows 10 jest z nami już od prawie trzech lat, wiele osób wciąż odnosi się do niego z odrobiną rezerwy. Co możemy zyskać, decydując się na jego instalację? Oto 6 powodów, które przekonają do tego nawet tych najbardziej niezdecydowanych!
1Wygoda korzystania na wszystkich urządzeniach

Zastosowanie funkcji Continuum pozwala na dopasowywanie się systemu do wymagań różnych urządzeń. Windows automatycznie rozpozna więc, na jakim sprzęcie został uruchomiony i zaadaptuje się do naszych potrzeb. To duży ukłon w kierunku wygody użytkownika – zapewni nam to komfort niezależnie od tego, czy używamy systemu na komputerze czy na tablecie. Jest to całkowite przeciwieństwo Windowsa 8, który był często krytykowany za to, że wyglądał jak stworzony pod tablety. Jest to więc niezaprzeczalnie zmiana na lepsze.

2Ukłon w kierunku graczy

Windows 10 to system, który powinni docenić szczególnie gracze – wszystko za sprawą funkcji DirectX 12. Co kryje się pod tą nazwą? Jest to nowa wersja bibliotek, która umożliwia programistom jeszcze lepsze wykorzystanie możliwości komputera – pozwala na to bezpośredni dostęp do rozkazów procesora i karty graficznej. Jeśli więc spędzamy na graniu sporo czasu i chcemy, aby było to tak intuicyjne i wygodne jak korzystanie z konsoli Xbox, Windows 10 jest dla nas prawdziwą gratką!

3Z troski o nasze bezpieczeństwo

Najważniejszą zaletą systemu Windows 10 jest jego podejście do kwestii bezpieczeństwa. Docenią go przede wszystkim osoby, które nie korzystają z dodatkowych zabezpieczeń podczas surfowania po sieci, lecz zdają się na ochronę, którą zapewnia Microsoft. Nowatorskim posunięciem jest tutaj wprowadzenie wsparcia dla zabezpieczeń biometrycznych. Oczywiście nie oznacza to, że zyskujemy całkowite bezpieczeństwo podczas korzystania z sieci bez oprogramowania antywirusowego – nasz komputer zyska jednak większą odporność na działanie złośliwego oprogramowania, które przejmuje uprawnienia administratora.

4Intuicyjne menu

Jeśli pokochaliśmy menu Start dostępne w Windows 8, z pewnością zachwycimy się również tym, które posiada Windows 10. Nowa wersja starego menu zachwyca przede wszystkim dodaną po lewej stronie listą odnośników do najczęściej otwieranych aplikacji. Z prawej strony znajdują się natomiast „kafelki” umożliwiające szybki dostęp do najpotrzebniejszych funkcji. Wszystko przemyślane tak, by zapewnić użytkownikowi jak największy komfort – doceńmy to!

5Wirtualne pulpity – mała rzecz, wiele możliwości

Wirtualne pulpity to opcja, którą Linux i OSX oferują już od pewnego czasu – i którą pokochali ich użytkownicy. Skąd taka popularność tej funkcji? Dzięki niej możemy szybko przełączać się pomiędzy kilkoma ekranami w sytuacji, gdy uruchomiliśmy jednocześnie kilka aplikacji. Dzięki temu, że przejście między nimi zajmuje tylko kilka sekund, będziemy czuć się tak, jakbyśmy korzystali z kilku monitorów, a nie z jednego. Wirtualne pulpity to drobiazg, który można naprawdę ułatwić codzienność w biurze czy w domu!

Źródło: Notka PR

0 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *