/ PR / Co zyskasz przechodząc na Internet światłowodowy w Katowicach?

Co zyskasz przechodząc na Internet światłowodowy w Katowicach?

Administrator , 1 lutego 2023 - 18:07 w PR

Tysiące gospodarstw domowych i firm w naszym kraju niecierpliwie czeka na moment, w którym pod ich adres zostanie doprowadzony światłowód. Marzenie o korzystaniu z szybkiego i niezawodnego Internetu najłatwiej mogą spełnić mieszkańcy dużych miast, w których w większości udało się już zakończyć inwestycje w obszarze Internetu szerokopasmowego. Dobrym przykładem jest stolica Górnego Śląska. Jeśli masz możliwość korzystania z Internetu światłowodowego w Katowicach, a jeszcze się na to nie zdecydowałeś, to czas podjąć dobrą decyzję. Sprawdź, co dzięki temu zyskasz.

Niezawodny dostęp do Internetu

Twój obecny Internet jest mocno niepewny, czasami działa świetnie, ale innym razem nie pozwala nawet swobodnie przeglądać stron? To wystarczający powód, aby mając taką możliwość przejść na Internet światłowodowy. Jest to najbardziej niezawodna technologia dostępu do sieci.

Prędkości, o jakich teraz możesz tylko pomarzyć

Jeśli lubisz się pobawić aplikacjami typu Speed Test, aby kontrolować jakość swojego Internetu, to prawdopodobnie wielokrotnie zdarzyło Ci się poczuć irytację z powodu bardzo niskiej prędkości pobierania danych. Jest to pewne, jeśli korzystasz z Internetu mobilnego, wrażliwego dosłownie na wszystko – aktualne obciążenie nadajnika, pogodę, a nawet porę dnia.

Po przejściu na Internet światłowodowy możesz zapomnieć o używaniu takich aplikacji, ponieważ prędkość zarówno pobierania, jak i wysyłania będzie kilkakrotnie wyższa od obecnej. Co ważne, uzyskiwane wartości są stabilne, dlatego nie trzeba ich na bieżąco kontrolować, po prostu ciesząc się szybkim Internetem w domu czy w biurze.

Żadnych limitów

Internet światłowodowy nie jest w żaden sposób limitowany. Dostawca ogranicza wyłącznie maksymalną prędkość pobierania i wysyłania, co wynika z możliwości technicznych świadczenia usługi oraz jest uzależnione od wybranego pakietu.

Nie musisz się natomiast przejmować, że w połowie miesiąca nagle skończy Ci się pakiet danych komórkowych i albo zostaniesz bez Internetu, albo będziesz musiał dokupić paczkę danych za niemałą kwotę. W przypadku Internetu światłowodowego takie problemy nie występują i można z niego korzystać z pełną swobodą, w żaden sposób się nie ograniczając.

Estetyczna instalacja

Przechodząc na Internet światłowodowy możesz zrezygnować z anten i kabli biegnących po całym domu – nie jest to do niczego potrzebne. Podłączeniem Twojej nieruchomości do światłowodu zajmą się technicy wybranej firmy. Tobie pozostanie tylko skonfigurowanie sieci domowej/firmowej i korzystanie z Internetu po Wi-Fi lub w sieci LAN.

Stała prędkość bez względu na liczbę urządzeń

Dużym problemem dla użytkowników Internetu mobilnego czy radiowego jest to, że uzyskiwane prędkości znacząco spadają wraz z podłączaniem kolejnych urządzeń – zwłaszcza po Wi-Fi. Efekt jest taki, że w pewnym momencie z Internetu nie da się już komfortowo korzystać i trzeba po kolei odłączać od sieci poszczególne urządzenia, aby móc np. obejrzeć serial na Netflixie. To absurd.

Ten problem nie występuje w domach i firmach korzystających z Internetu światłowodowego, co jest mocnym argumentem przemawiającym za przejściem na tę technologię.

Przejdź na Internet światłowodowy w Katowicach wybierając najlepszą ofertę

W Katowicach nie brakuje dostawców Internetu światłowodowego, dlatego wybór konkretnej firmy wcale nie jest takim łatwym zadaniem. Kieruj się przede wszystkim atrakcyjnością danej oferty. Zwróć uwagę na cenę usługi przy gwarantowanej prędkości pobierania i wysyłania, jak również na dodatkowe pakiety np. kanałów telewizyjnych.

Najważniejszym kryterium wyboru dostawcy Internetu światłowodowego jest jednak renoma firmy. Pod tym względem na katowickim rynku wyróżnia się DG-NET – lokalny dostawca wysoko oceniany za niezawodność świadczonej usługi i błyskawiczną reakcję na wszelkie zgłoszenia. Już teraz zapoznaj się z ofertą Internetu światłowodowego w Katowicach od DG-NET na https://www.dg-net.pl/.

O zaletach Internetu światłowodowego czytaj też na stronie https://www.dg-net.pl/internet-swiatlowodowy-katowice-przejdz-na-szybki-i-stabilny-internet-w-twoim-domu/.

Źródło: Notka PR

0 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *