/ Internet / WordPress – wtyczki wyświetlające powiązane wpisy na stronie.

WordPress – wtyczki wyświetlające powiązane wpisy na stronie.

Administrator , 26 czerwca 2016 - 12:49 w Internet

Najlepsze wtyczki do WordPress to te, które potrafią przyciągnąć uwagę czytelnika na dłużej – poniżej prezentujemy listę sprawdzonych i skutecznych wtyczek, które promują wpisy na naszej stronie internetowej. Przeczytaj w jaki sposób promować wybrane, lub losowe wpisy w dowolnym miejscu na stronie internetowej.

wordpress wtyczkiŹródło: pixabay.com, pixelcreatures

1Wtyczki WordPress – wyświetlanie powiązanych wpisów

Poniższa lista wtyczek to pozycja niemal obowiązkowa dla serwisów zbudowanych w oparciu o popularny system CMS jakim jest WordPress – pozwalają one wyświetlać powiązane „zajawki” (linki z krótkim opisem) na stronie internetowej, w taki sposób aby zachęcić użytkownika do przeczytania kolejnych artykułów. Wtyczki są w pełni zautomatyzowane – a to oznacza, że wystarczy je włączyć, a algorytmy zadbają o to, aby w odpowiedni sposób prezentować treści na stronie.

 • Yuzo Related Posts

Znakomita wtyczka, która pozwala sugerować użytkownikowi do przeczytania powiązane wpisy – algorytm może dobierać wpisy w sposób losowy, albo opierać się na określonej kategorii, lub tagach.

yuzo related posts

Yuzo Related Posts pozwala określić liczbę promowanych wpisów (maksymalnie 50), oraz sposób w jaki wpisy będą prezentowane. W opcjach konfiguracyjnych ustalimy sposób wyświetlania (jeden pod drugim, lub obok siebie), rozmiar miniatur, tło, przeźroczystość, marginesy boksów, rozmiar czcionki, a nawet długość tekstu do wyświetlenia.

powiazane wpisy

Domyślny styl, w jakim powiązane wpisy wyświetlane są na stronie jest starannie przygotowany i w zasadzie nie wymaga większych zmian z naszej strony. Co więcej wtyczka umożliwia zastosowanie kilku ciekawych efektów, które aktywują się po najechaniu myszką na boks z promowanym wpisem np. nieznaczne powiększenie:

powiazane wpisy wtyczka wordpress

 • Yet Another Related Posts

Popularna wtyczka (YARP), która umożliwia bardzo dokładne określenie, w jaki sposób algorytm powinien budować listę powiązanych linków. Mamy możliwość wykluczenia wpisów z określonych kategorii, oraz wskazać jaką wagę będą miały tytuł, treść główna, tagi, lub kategoria.

yarp wtyczka wordpress

Standardowo wtyczka posiada możliwość wyboru jednego z dwóch szablonów – listy, lub miniatur – dodatkowo możemy załadować zestaw szablonów przygotowanych przez innych użytkowników klikając na przycisk Własny PHP.

przyklad yarp

 • Related Posts by Zemanta

Related Posts by Zemanta to prosta wtyczka bez większych możliwości konfiguracyjnych, która spełnia swoje zadanie i wyświetla powiązane linki do artykułów w postaci miniatur z tytułem artykułu. Wśród opcji konfiguracyjnych znajdziemy tutaj możliwość wykluczenia kategorii, z których nie będą wyświetlane wpisy, a także określenie liczby boksów, które mają się wyświetlać.

related posts

 • upPrev

Ciekawa wtyczka WordPress – upPrev – która wyświetla krótką informację o powiązanej zawartości w postaci bloku, który wysuwa się automatycznie z boku strony po dotarciu na koniec artykułu. upPrev umożliwia określenie z której strony ma się pojawić boks, jakie wpisy mają się pojawiać (z odpowiedniej kategorii, losowe, wybrany wpis, oraz moment pojawienia się.

3 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 Komentarze
 • 30 października 2016

  Yuzo Related Posts jest najlepszą wtyczką, ale warto czasami po prostu zrobić to samemu w pliku functions.php – nie obciąża systemu tak bardzo. W necie znajduje się kilka przykładowych kodów.

  Odpowiedz
 • 10 listopada 2018

  Hello it’s me, I am also visiting this site daily, this site is truly
  pleasant and the users are actually sharing pleasant thoughts.

  Odpowiedz
 • 2 marca 2023

  Korzystam z Yet Another Related Posts – najlepsza wtyczka tego typu.

  Odpowiedz