/ Programowanie / Sprawdź szybkość twojej strony www. Analizujemy czas ładowania strony internetowej.

Sprawdź szybkość twojej strony www. Analizujemy czas ładowania strony internetowej.

Administrator , 10 listopada 2015 - 10:20 w Programowanie

Nikt z nas nie lubi, gdy uruchomienie strony internetowej zajmuje zbyt wiele czasu – prędzej zrezygnujemy z odwiedzin na takiej stronie, niż zaczekamy dodatkowych kilkanaście sekund, aż wszystkie jej elementy zostaną poprawnie załadowane. Jeżeli posiadasz własną stronę w sieci, to warto przeanalizować ją pod kątem czasu ładowania poszczególnych składników, takich jak skryptów, obrazków, lub innych elementów kodu. Dodatkową motywacją do przetestowania szybkości ładowania strony internetowej jest fakt, że ten parametr również jest brany pod uwagę przez zaawansowane algorytmy wyszukiwarek internetowych i wpływa na pozycję naszej strony w wynikach wyszukiwania.

1 SpeedTest dla stron internetowych

Pingdom Website Speed Test, to internetowe narzędzie za pomocą którego sprawdzimy szybkość ładowania poszczególnych elementów strony internetowej i dowiemy się, co warto poprawić, aby zmniejszyć czas wczytywania.

test szybkosci ladowania www

Należy wpisać adres strony internetowej, którą chcemy przetestować, a następnie kliknąć na przycisk Test Now. Po chwili rozpocznie się proces analizowania czasu ładowania poszczególnych składników:

speedtest dla www

W podsumowaniu zobaczymy ile ważą poszczególne elementy strony internetowej, oraz ile czasu zajmuje ich załadowanie – w ten sposób będziemy wiedzieli, co warto zmienić. Często wystarczy zmniejszyć wagę obrazków, lub trochę pogorszyć ich jakość, aby wpłynęło to znacząco na czas ładowania www. Zdarza się również, że błędnie napisane skrypty wydłużają czas wczytywania zawartości strony.

Po kliknięciu zakładki Performance Grade dowiemy się, co wpłynęło na wynik takiej, a nie innej oceny naszej strony internetowej:

37W pozostałych zakładkach możemy przejrzeć dodatkową analizę zawartości strony internetowej, oraz historię czasu ładowania (o ile wykonywaliśmy już kiedyś test dla naszej strony internetowej).

Na koniec w podsumowaniu dowiemy się jak została oceniona nasza strona internetowa – zobaczymy jej ogólny czas ładowania, wagę, oraz liczbę zapytań.

36

Warto skorzystać z tego narzędzia, ponieważ może przyczynić się ono do skrócenia czasu ładowania witryny, a tym samym zwiększenie liczby odwiedzających, oraz zmniejszenia zużycia transferu.

2 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 Komentarze
 • 3 lipca 2016

  Silną alternatywą dla testu Pingdom jest http://www.webpagetest.org/.
  Dodatkowo, od niedawna oferuje testowanie również z polskiej lokalizacji, dzięki serwerowi dostarczonemu przez Super Monitoring.

  Odpowiedz
  • 25 stycznia 2018

   A co można zrobić jak w pingdom testujac stronę mam w czasach jako pierwsze adres http…. Potem https to Ok, ale na samym końcu też jest adres https którego to linku nie powinno być. Nie wiem co jest nie tak. Chodzi o stronę http://oponyweb.pl

   Odpowiedz