/ Internet / Jak zlokalizować nadajnik sieci GSM? Zobacz, gdzie w pobliżu znajdziesz nadajniki sieci komórkowych.

Jak zlokalizować nadajnik sieci GSM? Zobacz, gdzie w pobliżu znajdziesz nadajniki sieci komórkowych.

Administrator , 1 listopada 2016 - 10:52 w Internet

O ile w większych miastach nie ma problemu z siłą sygnału GSM, to w w mniejszych miasteczkach, lub wsiach możemy znaleźć miejsca, gdzie sygnał jest stosunkowo słaby. Jeżeli planujemy dłuższy wyjazd, to warto sprawdzić, który operator w naszej okolicy zapewnia stabilny sygnał. Przeczytaj, w jaki sposób zlokalizować nadajnik sieci GSM, w najbliższej okolicy.

1 Wyszukiwarka sieci komórkowych

Informacja o nadajnikach GSM znajdujących się w naszej okolicy pozwoli nam nie tylko ustalić, który z operatorów sieci komórkowych oferuje najlepszy zasięg, ale również to w jakiej technologii będziemy mogli korzystać z mobilnego internetu. Większość operatorów oferuje szybki internet LTE, co nie oznacza, że będziemy mogli z niego skorzystać, ze względu na ograniczenia w infrastrukturze telekomunikacyjnej.

nadajniki-gsm

BTSearch, to serwis wyświetlający informację o nadajnikach GSM znajdujących się we wskazanej lokalizacji, wraz z informacją o paśmie, w którym nadawany jest sygnał. Większość operatorów komórkowych w Polsce świadczy usługi LTE w oparciu o pasmo 1800MHz – jeżeli chcemy odbierać internet w tym standardzie powinniśmy być w zasięgu nadajnika o takiej częstotliwości.

Ciekawą opcją jest możliwość określenia dystansu, jaki nas dzieli od najbliższego nadajnika – wystarczy kliknąć PKM na wybranej ikonie nadajnika i wskazać kursorem miejsce docelowe.

dystans-od-nadajnika

Ta opcja jest przydatna, dla osób które chcą dobrać odpowiednią moc anteny do odległości jaka nas dzieli od najbliższego nadajnika GSM.

2 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 Komentarze