/ Ciekawostki / Jak zbudować hologram domowym sposobem? Smartfon w roli hologramu!

Jak zbudować hologram domowym sposobem? Smartfon w roli hologramu!

Administrator , 12 września 2015 - 20:44 w Ciekawostki

Z pewnością niejednokrotnie oglądaliście w filmach science-fiction trójwymiarowe hologramy. Nie trzeba daleko szukać technologia hologramu stosowane jest obecnie w przestrzeni publicznej, na przykład na lotnisku w Paryżu, gdzie pasażerów witają trójwymiarowi asystenci udzielając podróżnym potrzebnych informacji. Wykorzystując rekwizyty, które z pewnością każdy posiada u siebie w domu możemy przygotować własny trójwymiarowy hologram. Sprawdź jak zbudować hologram domowym sposobem z opakowania po płycie CD.

 1 Jak zbudować hologram w domu

Do zbudowania hologramu wykorzystamy przedmioty, które znajdziemy w niemal każdym domu:

 • plastikowe opakowanie po płycie CD
 • nożyczki
 • linijka
 • taśma klejąca
 • nożyk do cięcia
 • smartfon, który będzie służył jako projektor

Na przeźroczystym plastikowym opakowaniu po płycie CD wycinamy 4 trapezy o wymiarach: podstawy (dłuższa 6 cm i krótsza 1 cm), oraz ramiona (3,5 cm). Wycięte kształty łączymy ramionami za pomocą taśmy klejącej i gotowe!

Efekt jest naprawdę zadowalający i z pewnością zaskoczy Waszych znajomych. Po zbudowaniu urządzenia wystarczy położyć je na smartfonie, na którym odtworzymy specjalnie przygotowane do tego celu materiały wideo – w tym celu w YouTube wystarczy wpisać frazę holographic video 4 faces.

2 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 Komentarze
 • 2 listopada 2015

  Ekstra pomysł. Za moich czasów to wszywało się diody led w kurtki by wyglądać jak drzewko bożonarodzeniowe 😉 zasilanie oczywiście bateryjne. To były czasy. Taki mały off~

  Odpowiedz
 • 3 grudnia 2018

  Całkiem ciekawie to wygląda 🙂 Będę miał co robić w ten jesienny dzień 😀 Ale trochę nie chlujnie to wygląda takie posklejane, już ja to sobie ogarnę 🙂

  Odpowiedz