/ Ciekawostki / Iluzja papierowego smoka – zrób ją w domu!

Iluzja papierowego smoka – zrób ją w domu!

Administrator , 8 listopada 2014 - 14:23 w Ciekawostki

Aby wykonać iluzję, wcale nie trzeba być utalentowanym magikiem, wystarczy odrobina chęci, drukarka i nożyczki. Zobacz w jaki sposób przygotować iluzję smoka i zaskoczyć znajomych. Czyli o smoku, który cały czas ma nas na oku – iluzja papierowego smoka do wydrukowania.

1 Iluzja papierowego smoka – zrób ją sam

Iluzja, to inaczej złudzenie optyczne wywołujące wrażenie, że pewne rzeczy zachowują się sprzecznie z prawami fizyki. Z pewnością nie raz podziwialiście wyczyny Davida Copperfielda, lub Crissa Angela i zastanawialiście się jak oni to zrobili. O tym w jaki sposób za pomocą prostych sztuczek można oszukać mózg człowieka przekonacie się, po zademonstrowaniu waszym znajomym iluzji papierowego smoka:

Na powyższym filmiku zobaczycie, jak statyczna figura smoka z kartonu ożywa i porusza głową – innymi słowy niezależnie z jakiego kąta na nią spojrzymy, jej wzrok będzie skierowany w naszą stronę! Poniżej dowiecie się jak przygotować figurkę smoka w domu.

2 Jak zrobić iluzję smoka poruszającego głową

Aby przygotować figurę smoka przedstawioną na materiale wideo powyżej, będziecie musieli zaopatrzyć się w kartkę papieru, drukarkę, nożyczki, oraz dodatkowo karton i klej (aby wzmocnić papierową konstrukcję).

W pierwszym etapie, należy pobrać z tej strony figurę smoka (tutaj w kolorze czerwonym) i wydrukować ją na domowej drukarce. Następnie wycinamy szablon smoka  przyklejamy go do tektury, w celu wzmocnienia konstrukcji. W kolejnym kroku zaginamy szablon w odpowiednim miejscu i kształtujemy wygląd figury smoka.

red_dragonŹródło: pontomidia.com.br

Sposób przygotowania jest bardzo prosty i ogranicza się do zgięcia wydrukowanego elementu w kilku miejscach – z zadaniem poradzą sobie nawet dzieci. Jeżeli nie dostrzegamy efektu iluzji smoka, spróbujmy postawić go na płaskiej powierzchni, a następnie nakręcić go z różnych ujęć za pomocą kamery wideo – ona powinna uchwycić iluzję, w której smok porusza głową!

Nam się udało, a Wam?

0 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *