/ Ciekawostki / Najciekawsze wtyczki do Firefoxa. Dodatki do Firefox, które musisz mieć!

Najciekawsze wtyczki do Firefoxa. Dodatki do Firefox, które musisz mieć!

Administrator , 20 grudnia 2014 - 11:36 w Ciekawostki

Firefox to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie, która oferuje użytkownikom możliwość doinstalowania ogromnej liczby dodatków poprawiających bezpieczeństwo, ułatwiających pracę, lub modyfikujących wygląd. W tym artykule przedstawiamy Państwu zestaw najciekawszych wtyczek do przeglądarki Mozilla Firefox, które warto u siebie zainstalować.

macbook-407126_1280Źródło: pixabay, SplitShire

1 Dodatki do przeglądarki Firefox

Poniżej prezentujemy spis najciekawszych dodatków do przeglądarki Firefox, na które warto zwrócić uwagę. Znajdziecie tutaj rozszerzenie umożliwiające poprawę bezpieczeństwa, zmianę wyglądu, oraz ułatwiające wykonywanie wielu czynności – w tym pobieranie plików, lub wykonywanie zrzutów ekranu.

  1. Adblock Plus – wtyczka umożliwia przeglądanie stron internetowych z pominięciem wyświetlania uciążliwych reklam. Adblock posiada zestaw gotowych filtrów, które blokują wyskakujące reklamy, bannery i obrazki reklamowe na stronach internetowych. Strony ładują się szybciej, a użytkownik nie jest zalewany toną materiałów reklamowych.
  2. Webpage Screenshot in Firefox – wtyczka umożliwiająca wykonywanie zrzutów ekranu całej strony internetowej, lub jej wybranych fragmentów. Zdjęcia mogą być zapisane w jednym z formatów: PDF,PNG,GIF,JPEG,BMP.
  3. NetVideoHunter – rozszerzenie umożliwiające pobieranie plików audio i wideo z internetowych serwisów, w tym między innymi Youtube, Facebook, Metacafe itp. Wtyczka automatycznie rozpoznaje uruchomiony w przeglądarce materiał i pozwala pobrać go na dysk komputera, w ten sposób można pobierać również audycje radiowe.
  4. iMacros – znakomita wtyczka  ułatwiająca wykonywanie powtarzalnych czynności. iMacros pozwala zdefiniować makra umożliwiające  automatyczne wypełnianie formularzy na stronach internetowych, lub klikanie w określonych miejscach.
  5. FireGestures rozszerzenie umożliwiające wykonywanie różnych poleceń za pomocą myszy i klawiatury. Wykonując odpowiednie gesty myszą możemy na przykład otwierać ulubione strony internetowe.
  6. BlockSite – to wtyczka umożliwiająca zablokowanie zawartości wybranej strony internetowej.
  7. Stylish – wtyczka, dzięki której będziemy mogli zmienić wygląd stron internetowych, w tym min. Facebooka i Google. Na stronie userstyles.org znajdziemy listę gotowych stylów napisanych przez użytkowników, które możemy użyć z rozszerzeniem Stylish.
  8. Firebug – jedna z najpopularniejszych wtyczek dedykowana głównie dla webmasterów. Firebug pozwala na analizę kodu dowolnej strony internetowej, edycję CSS, HTML i Javascript w czasie rzeczywistym.
  9. WOT – wtyczka poprawiająca bezpieczeństwo podczas surfowania w internecie. WOT to narzędzie do opisywania reputacji poszczególnych stron internetowych, co pozwoli podjąć decyzję, czy rzeczywiście chcemy odwiedzić daną witrynę.

A jaki jest Twój zestaw najlepszych wtyczek do przeglądarki Firefox? Jak zwykle czekamy na wasze komentarze.

0 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *