/ Oprogramowanie / Tworzenie gifów z wideo. Animacje na podstawie wideo z Youtube.

Tworzenie gifów z wideo. Animacje na podstawie wideo z Youtube.

Administrator , 21 grudnia 2014 - 13:02 w Oprogramowanie, Polecamy

Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się krótkie animacje GIF utworzone na podstawie filmików dostępnych w serwisie Youtube. W tym poradniku zaprezentujemy Wam prosty sposób na tworzenie animowanych gifów z filmików Youtube. Czyli wszystko o tworzeniu gifów na Instagram.

tworzenie gifowŹródło: flickr, Ginny

1 Tworzenie animowanych gifów z filmików Youtube

Animowane gify przedstawiające wybrany fragment klipu wideo mogą być wykorzystane na wiele sposobów, na przykład jako urozmaicenie wpisu na stronie internetowej, ciekawostka na Instagramie, lub avatar na forum internetowym. Dla osób, które nie widzą, o czym mowa prezentujemy jeden z animowanych gifów utworzonych na podstawie krótkometrażowego filmu pt. Azureus Rising – Proof of Concept:

insta

Aby wykonać podobną animację w formacie GIF, należy pobrać i zainstalować bezpłatny program Instagiffer. Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu Instagiffer, należy zlokalizować w serwisie Youtube film, na podstawie którego chcemy utworzyć animowanego gifa – wystarczy skopiować jego adres URL.

tworzenie animacji gif z wideo

Wklejamy adres URL wybranego filmu wideo z serwisu Youtube w pole File or Youtube Url. W następnym kroku ustawiamy moment od którego chcemy rozpocząć wyświetlanie animacji (godziny, minuty, sekundy, setne sekundy), oraz czas trwania animacji (Length). Załóżmy, że chcemy wyświetlić animację pomiędzy 48, a 50 sekundą klipu wideo – w tym celu w polu start time ustawiamy 48 sekund, natomiast w polu length ustawiamy 2 sekundy.

Dodatkowo w oknie z podglądem klipu wideo możemy określić, który fragment okna będzie widoczny w animacji. W programie Instagiffer mamy do dyspozycji dodatkowo kilka użytecznych parametrów, dzięki którym możemy określić wielkość animacji, jej rozmiar, oraz ilość klatek wyświetlanych na sekundę – co pozwoli uzyskać bardziej płynny, lub mniej płynny obraz:

  • Smoothness – parametr odpowiedzialny za płynność animacji.
  • Frame Size – rozmiar (wielkość) animacji.
  • Quality – jakość animacji

Nie należy przesadzać ze zbyt dużymi wartościami wspomnianych parametrów, ponieważ szybko może się okazać, że utworzona animacja w formacie GIF będzie ważyła nawet kilkanaście MB.

Gdy ustawimy wszystkie parametry klikamy przycisk Create GIF! znajdujący się na samym dole okna programu Instagiffer.

animacja gif

W ten sposób utworzyliśmy, w dosłownie kilka minut prostą animację na podstawie krótkometrażowego filmu The Power of Teamwork – Funny Animation. 

0 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *