/ Internet / Wyszukiwanie zdjęcia w internecie – TinEye. Jak znaleźć strony na których umieszczono zdjęcie?

Wyszukiwanie zdjęcia w internecie – TinEye. Jak znaleźć strony na których umieszczono zdjęcie?

Administrator , 31 października 2015 - 13:02 w Internet

Z pewnością nieraz przeglądając internet zauważyłeś umieszczone na stronie internetowej zdjęcie, które mimochodem zawierało interesujący gadżet, lub ciekawie skomponowany ubiór. Jeżeli autor nic nie wspomniał o obrazie, który nas zainteresował, to nic straconego – z wykorzystaniem wyszukiwarki za pomocą obrazów TinEye znajdziemy strony internetowe na których umieszczono podobne, lub oryginalne zdjęcie.

tineye wyszukiwanie obrazemŹródło: pixabay.com, aletuzzi

1 TinEye wyszukiwanie podobnych zdjęć w internecie

TinEye to wyszukiwarka internetowa, która umożliwia znalezienie w internecie podobnych obrazów, lub miejsca występowania określonego zdjęcia. Sposób wyszukiwania różni się jednak od tego, który znamy chociażby z Google – nie korzystamy bowiem ze słów kluczowych, ale ze zdjęć.

Wyobraźmy sobie, że znaleźliśmy zdjęcie, które nas zainspirowało i chcielibyśmy się dowiedzieć czegoś więcej na jego temat, na przykład na jakich stronach internetowych zostało użyte. Innym przykładem może być sytuacja, w której na aukcji internetowej znaleźliśmy produkt posiadający niewielką liczbę zdjęć i chcemy przeszukać internet w poszukiwaniu innych ujęć określonego przedmiotu. Jest to użyteczne również w sytuacji, gdy chcemy się dowiedzieć, czy przypadkiem ktoś nie wykorzystał zrobionego przez nas zdjęcia bez naszej wiedzy.

2 Wyszukujemy podobne zdjęcie

Aby rozpocząć wyszukiwanie podobnych zdjęć, należy otworzyć przeglądarkę internetową i w pasku adresu wpisać TinEye.com Jeżeli mamy na dysku komputera zapisane zdjęcie, które chcielibyśmy zlokalizować wystarczy kliknąć na przycisk Upload:

24Innym sposobem jest podanie ścieżki adresu URL:

25

Po kliknięciu przycisku Enter zobaczymy listę zdjęć, wraz z adresami stron internetowych, na których występują:

26

 

Prezentowana damska narzuta została znaleziona na aukcji Allegro – korzystając ze wspomnianej wyszukiwarki obrazów możemy dowiedzieć się na przykład, że jest ona również sprzedawana w innych sklepach, na przykład na Amazonie.

1 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 Komentarze
  • 24 maja 2016

    Ta sama usługa jest na stronie Google’a i nie trzeba przy tym niczego instalować na komputerze. TinEye wymaga instalowania na komputerze nowego oprogramowania, o którym nic nie wiemy. Może tam być zaszyty jakiś kod szpiegujący, mogą być reklamy, kto wie.

    Anna
    Odpowiedz