/ PR / Wybieramy damski smartwatch – czym się kierować przy zakupie?

Wybieramy damski smartwatch – czym się kierować przy zakupie?

Administrator , 17 września 2022 - 16:15 w PR

Smartwatch może wydawać się nowością, ale dostarcza istotnych informacji z telefonu na nadgarstek. Sama wygoda związana z możliwością patrzenia na ekran bez dotykania telefonu jest wystarczającym uzasadnieniem. Zakup smartwatcha nie jest jednak tak prosty, jak się wydaje. Jest to teraz dojrzały gadżet, a to oznacza, że istnieje wiele marek i wiele modeli do wyboru.

Możliwości, które należy rozważyć

Podobnie jak komputer i smartfon, smartwatche działają na systemach operacyjnych z różnymi aplikacjami. Kompatybilność: przede wszystkim upewnij się, że smartwatch będzie kompatybilny z Twoim obecnym smartfonem. Jeśli masz iPhone’a, możesz chcieć Apple Watch, który pozwala na korzystanie z niektórych z tych samych aplikacji, których używasz na telefonie. Po stronie Androida pamiętaj, że niektóre smartwatche, takie jak Samsung Galaxy Watch, dają więcej funkcji, jeśli używasz jednego z telefonów tej firmy. Niemal każdy ranking damskich smartwatchy wskazuje, że jednymi z najważniejszych kryteriów wyboru są:

Komfort: Twój smartwatch powinien być wygodny w noszeniu, więc jeśli ten, który przymierzasz, wydaje się duży i nieporęczny, kontynuuj zakupy. Zauważ, że dopasowanie faktycznie robi różnicę, jeśli chodzi o uzyskanie dokładnych odczytów tętna: zbyt wąski lub nawet zbyt ciasny pasek może zakłócić pracę czujników zegarka.

Żywotność baterii: może wynosić od jednego dnia do nawet 10 dni, w zależności nie tylko od baterii zegarka, ale także od sposobu jego użytkowania. Niektóre aplikacje – GPS jest jednym z przykładów – są szczególnie energochłonne.

Wodoodporność: większość smartwatchów jest przynajmniej w pewnym stopniu wodoodporna, ale tylko niektóre modele mogą poradzić sobie z kąpielą w basenie lub głębszym nurkowaniem. Sprawdź specyfikację, jeśli jest to dla Ciebie ważna cecha.

Ładowanie: niektóre smartwatche są wyposażone w wygodne ładowarki bezprzewodowe. Inne mają zatrzaskiwane stacje dokujące do ładowania, a niektóre wymagają kabla, który podłącza się do samego zegarka.

Smartwatch – przeznaczenie

Śledzenie aktywności to jeden z najczęstszych powodów, dla których ludzie wymieniają swój analogowy zegarek na coś bardziej inteligentnego. Smartwatche pozwalają kontrolować podstawową sprawność fizyczną, bez masy dodatkowego wysiłku. Osoba ćwicząca dorywczo chce być w formie, ale nie potrzebuje takich danych, jakich mogą potrzebować użytkownicy trenujący do wyścigu. Taki użytkownik docenia motywację, jaką dają funkcje takie jak pierścienie Apple. Może nawet interesować się innymi analizami zdrowotnymi, takimi jak śledzenie snu.

Dla innych użytkowników smartwatch jest przede wszystkim urządzeniem uzupełniającym smartfon. Na szczęście w dzisiejszych czasach prawdopodobnie kupujesz również coś, co będzie trwałe. Smartwatche nie muszą być wymieniane co roku, ponieważ wiele firm zapewnia wsparcie oprogramowania dla starych urządzeń.

Jak większość rzeczy, im więcej wydasz, tym więcej znajdziesz w zakresie zestawu funkcji. Na przykład, w zależności od tego, jaki poziom śledzenia zdrowia i fitnessu Cię interesuje, Twój budżet może wymagać rozszerzenia. Podobnie, jeśli materiały i budowa są wysokim priorytetem, możesz chcieć droższego modelu konkretnego urządzenia. Wybierając ile wydać na nowy smartwatch zastanów się, jakie funkcje są warte więcej dla Ciebie konkretnie.

Źródło: Notka PR

0 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *