/ PR / Czy warto jeszcze dzisiaj kupić drukarkę atramentową?

Czy warto jeszcze dzisiaj kupić drukarkę atramentową?

Administrator , 6 marca 2019 - 15:25 w PR, Sprzęt

Niezwykle popularne ponad dekadę temu drukarki atramentowe przeżywają obecnie swój renesans. Bogata oferta modeli tego typu stanowi dość znaczną konkurencję dla rozreklamowanych drukarek laserowych. Tym bardziej że drukarki atramentowe posiadają wiele zalet, dzięki którym nawet w dobie szybko rozwijającej się technologii nie zniknęły z rynku. Czy warto zainwestować w tego typu urządzenie? Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zakup drukarki atramentowej?

Funkcjonalność dla każdego

Drukarki atramentowe sprawdzają się praktycznie wszędzie – w biurze, w domu i w profesjonalnych drukarniach. Polecane są zwłaszcza do zdjęć, ponieważ zapewniają doskonałą jakość wydruku. Zamontowane w drukarkach głowice pozwalają bowiem na dużą dokładność odwzorowania obrazów, a odpowiednio dobrane tusze potrafią wydobyć doskonałą głębię kolorów. Funkcjonalność urządzenia wiąże się również z jego niewielkim rozmiarem, umożliwiającym postawienie drukarki nawet w bardzo małym pomieszczeniu.

Zalety i wady drukarek atramentowych

Drukarki atramentowe posiadają liczne plusy, zwłaszcza jeśli porównamy je do ich laserowych krewniaków. Przede wszystkim są one dostępne w bardzo przystępnych cenach, a średni koszt wydrukowanej kolorowej strony często jest niższy niż w przypadku innych urządzeń, zwłaszcza przy niezbyt intensywnej eksploatacji. Drukarki atramentowe charakteryzują się również szybką gotowością do pracy, ponieważ mogą zacząć drukować bez nagrzewania, tuż po ich włączeniu. Dodatkowym atutem jest ich cicha praca.

Niestety, urządzenia tego typu posiadają też wady. Przede wszystkim oryginalne, dedykowane do drukarek kartridże z atramentem, mogą być stosunkowo drogie, co znacznie podwyższa koszt eksploatacji. Budowa kartridży wpływa też na szybkość druku – wydruk dokumentów i zdjęć trwa znacznie dłużej niż na urządzeniu laserowym. Warto też wiedzieć, że atrament użyty w drukarkach ma tendencje do blaknięcia i nie jest odporny na kontakt z wodą, co sprawia, że wydruki mogą być mniej trwałe niż te wykonane drukiem laserowym.

Zakup godny rozważenia

By odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto kupić drukarkę atramentową, należy poza zapoznaniem się z zaletami i wadami urządzenia, zastanowić się czego tak naprawdę potrzebujemy. Być może nie warto wydawać dużej kwoty na laserowe cudo, którego możliwości w pełni nie wykorzystamy. Drukarki atramentowe to doskonałe rozwiązanie do domu lub niewielkiego przedsiębiorstwa, zwłaszcza jeśli ilość wydruków nie jest duża. Gdy zależy nam więc na tanim (i łatwym w przechowaniu) urządzeniu o wysokiej jakości wydruku, warto tę opcję rozważyć.

Tym bardziej, żeby uniknąć wydatków na kartridże, można wybrać drukarkę z wbudowanymi zasobnikami, w których każdy kolor wymienia się osobno z dostępnych cenowo pojemników z tuszami. To kusząca opcja, zwłaszcza gdy stawiamy na wydruki kolorowe, a nasze urządzenie ma np. służyć do drukowania zdjęć.

Bogata oferta rynkowa pozwoli wybrać z dostępnych modeli urządzenie najbardziej dopasowane do naszych potrzeb.

Źródło: Artykuł partnera

4 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 Komentarze