/ PR / Na co zwracają uwagę osoby, które chcą zakupić nowego smartfona?

Na co zwracają uwagę osoby, które chcą zakupić nowego smartfona?

Administrator , 1 sierpnia 2018 - 17:16 w PR
Technologia pędzi do przodu. Dotyczy to wszystkich dziedzin życia, z którymi spotykamy się na co dzień. Nie inaczej jest, gdy chodzi o rynek smartfonów, który rozwija się niezwykle dynamicznie, przez co każdego roku możemy testować różnego typu nowinki techniczne. Właśnie w związku z tak bogatą ofertą producentów wiele osób dość często zmienia telefon na nowszy model. Na co zwracają uwagę użytkownicy?

1Od premiery do premiery

W pierwszej grupie osób znajdują się ci, którzy chcą być stale na czasie. Lubią korzystać tylko z najnowszych urządzeń, które dają większe możliwości i mają ciekawe funkcje. Takie osoby nie wyobrażają sobie mieć kilka lat ten sam model telefonu. Dlatego dla nich priorytetem jest to, jak dawno smartfon wszedł na rynek. Nie brakuje użytkowników, którzy czekają na premierę swoich ulubionych marek i dość często wymieniają urządzenia na nowe.

2Podejście praktyczne

Wielu konsumentów jednak nie podąża ślepo za nowościami, a skrzętnie sprawdza parametry danych modeli. Faktycznie jest bowiem tak, za premierami, które są tak szumnie zapowiadane przez producentów, często nie stoi dużo wyższa jakość, czy funkcjonalność sprzętu. W niektórych przypadkach zmiany wcale nie są znaczące, a czasem nawet urządzenie jest oceniane znacznie gorzej od swojego poprzednika. Dlatego osoby, które zagłębiają się w dane techniczne, nie kierują się emocjami, lecz nabytą wiedzą, która pozwala im ocenić jakość danego produktu. Nie ma tutaj mowy o kupnie przysłowiowego kota w worku.

3Potrzeby i oczekiwania

Każda osoba ma inny tryb codziennego funkcjonowania, z czym wiążą się inne potrzeby. Dlatego też tak ważne jest, aby to właśnie pod kątem własnych preferencji wybierać idealny model. Oczywiście sugerowanie się opiniami innych ludzi jest czymś pomocnym, jednak należy przyjąć dość duży margines błędu, który może wynikać choćby z różnych potrzeb i oczekiwań konkretnych osób. Dla jednych model LG X Power będzie idealny, ze względu na trwałość i dobrą baterię, dla innych jednak te cechy okażą się niewystarczające. Co może być powodem takiej sytuacji?

4Smartfon od wszystkiego

Coraz częściej smartfon nie jest już tylko urządzeniem służącym do komunikowania się innymi osobami. Faktycznie odkąd jego możliwości stały się tak duże, użytkownicy zaczęli zdecydowanie dokładniej przyglądać się dodatkowym funkcjom. Często to właśnie telefon zastępuje dobry aparat fotograficzny i służy choćby do robienia zdjęć z wakacji. Poza tym pozwala zaoszczędzić wiele miejsca w bagażu i pełni kilka funkcji zamiast tej jednej podstawowej.

Ile ludzi, tyle wyborów. Najlepiej zatem dobrze przyjrzeć się temu, co oferuje obecnie rynek. Na pewno nie ma obawy, że nie uda się znaleźć czegoś odpowiedniego, bo modeli jest bardzo dużo. Co prawda, wymianę sprzętu zdarza się przeprowadzać dość często, a już na pewno mamy w zwyczaju zmieniać telefony znacznie częściej, niż choćby dekadę temu. Natomiast wciąż jest to dość duży wydatek. Tym większy, im bardziej zaawansowany i nowszy model chcemy zakupić. Nie można zapominać o tym, że również marka ma tutaj niebagatelne znaczenie.

Źródło: Notka PR,

1 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 Komentarze
  • 9 maja 2022

    Bardzo się cieszę, że poruszyłeś ten temat na swoim blogu, ponieważ ja również ostatnio się nad tym zastanawiałam. Podobny problem mam względem kuchenek gazowych, ponieważ nie mam pojęcia na jaki model warto się współcześnie zdecydować.

    Odpowiedz