/ PR / Pięć błędów, jakie popełniamy kupując laptopy

Pięć błędów, jakie popełniamy kupując laptopy

Administrator , 3 października 2017 - 19:32 w PR
Laptopy są produktami, w które zaopatrujemy się coraz częściej ceniąc sobie zarówno ich funkcjonalność, jak i mobilność. Nie każda kupująca je osoba jest jednak w takim samym stopniu zadowolona z dokonanego przez siebie zakupy. Jakie zatem błędy popełniamy najczęściej?

1 Brak analizy własnych oczekiwań

Bez względu na to, czy laptopy kupujemy w sklepach stacjonarnych, czy też w punktach działających w Internecie i oferujących tak elektronikę, jak i sprzęt AGD, często popełniany ten sam błąd. Koncentrujemy się na tych laptopach, które są w danej placówce najbardziej intensywnie promowane i zapominamy o tym, że laptop powinien w pierwszej kolejności odpowiadać naszym potrzebom.

2 Nadmierne przywiązanie do sklepów stacjonarnych

Choć problem ten z roku na rok staje się coraz mniej palący, ciągle jeszcze możemy zauważyć, że wiele osób korzysta z klasycznych sklepów z elektroniką nawet, jeśli nie jest to rozwiązanie opłacalne. Tymczasem godne polecenia sklepy internetowe wcale nie należą do rzadkości. Laptopy stanowią ważny element ich oferty, a wiele z nich można kupić w cenie nawet o kilkanaście procent niższej niż ta, którą znamy ze sklepów stacjonarnych.

3 Zbyt mały albo zbyt duży rozmiar

Laptopy są komputerami przenośnymi, a więc w samym swoim założeniu – wyjątkowo wygodnymi. Trudno jednak liczyć na komfort ich użytkowania, jeśli przed zakupem nie zastanowiliśmy się nad tym, w jaki sposób chcemy wykorzystywać ten sprzęt. Nietrudno się domyślić, że problematyczne mogą być zarówno laptopy za małe, jak i zbyt duże, jeśli zaś gabaryty utrudniają korzystanie z nich – zakup trudno uznać za udany.

4 Za słaba bateria

Być może żywotność baterii nie jest wcale tym znakiem rozpoznawczym laptopa, na który powinniśmy zwracać uwagę w szczególny sposób. Nie da się jednak ukryć, że zbyt słaba bateria potrafi napsuć nam krwi. Gdy kupujemy laptopy, zakładamy, że będziemy je wykorzystywać w miejscach, w których trudno o zasilanie, jeśli jednak bateria na to nie pozwala, sam sens zakupu może być podważany.

5 Miejsce zakupu

Dokonując zakupu laptopa warto robić to w sprawdzonych sklepach gdzie oprócz profesjonalnej obsługi będziemy mogli również liczyć na przyznanie gwarancji na sprzęt, czy ewentualny zwrot lub wymianę zakupionego laptopa w przypadku gdyby nie spełnił on naszych oczekiwań. Dlatego właśnie najpewniej będzie zakupić laptopy w Neonet.pl. Sklep posiada w swojej ofercie setki różnych modeli o różnych specyfikacjach i na każdą kieszeń.

Źródło: Notka PR,

 

0 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *