/ PR / Komputery poleasingowe do biura – wybieramy najlepsze

Komputery poleasingowe do biura – wybieramy najlepsze

Administrator , 24 września 2018 - 17:26 w PR

O tym, że komputery poleasingowe mogą być świetną alternatywą dla nowych komputerów, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Z pewnością jest to dobre rozwiązanie, bo pozwala oszczędzić pieniądze, a jednocześnie cieszyć się naprawdę dobrą jakością sprzętu.

Komputery poleasingowe przydają się między innymi do biura i w dodatku mogą być to te tańsze modele, bo jak wiadomo, praca biurowa nie jest na tyle wymagająca, by potrzebowała bardzo wydajnego i mocno zaawansowanego komputera. Tak naprawdę wystarczy ten najprostszy, ale mimo wszystko są pewne wymagania w odniesieniu do takich komputerów.

1. Przede wszystkim dobry ekran

Pracownik biurowy patrzy w ekran nawet kilka godzin dziennie, więc powinien być on naprawdę dobrej jakości, by nie przeciążać wzroku i nie powodować dodatkowych problemów takich jak łzawienie czy zaczerwienienie. Ekran powinien mieć dużą rozdzielność – najlepiej FULL HD i sporą przekątną. Przyjmuje się, że dla monitorów biurowych wystarczająca jest przekątna 19-21 cali, ale im więcej, tym lepiej. Dodatkowo niezwykle ważną kwestią jest obecność matowej powłoki matrycy, która zapobiega odbłyskom promieni słonecznych.

2. Duża pojemność dysku

Pracownik biurowy przechowuje na swoim komputerze zwykle dużo danych i bardzo często są to dane dość ciężkie – np. nagrania, prezentacje firmowe lub grafiki, dlatego potrzebny będzie jej komputer z pojemnym dyskiem. Takim absolutnym minimum w dzisiejszych czasach jest 500 GB.

Duży wybór komputerów poleasingowych z pojemnymi dyskami i o świetnych parametrach można znaleźć w sklepie MDM Komputery. Sklep sprzedaje nie tylko komputery, ale też laptopy poleasingowe różnych producentów. Ogromną zaletą zakupu w tym miejscu komputera biurowego będzie pewność legalnego źródła pochodzenia każdego komputera, 12-miesięczna gwarancja na sprzęt oraz wgrany oryginalny system Windows 10.

3. Wygodna klawiatura w zestawie

Do komputera stacjonarnego koniecznie trzeba dokupić klawiaturę, a w przypadku biura ta klawiatura musi być bardzo wygodna i funkcjonalna. Najlepsze klawiatury mają laptopy poleasingowe z serii ThinkPad. Są wyposażone w legendarne wręcz klawiatury o idealnym skoku i doskonałym wyprofilowaniu klawiszy. Biorąc pod uwagę fakt, że w tę klawiaturę będzie się uderzać nawet kilkanaście tysięcy razy dziennie, jest to bardzo ważne.

4. Najnowszy system operacyjny

Żeby komputer mógł działać sprawnie i szybko, musi być na bieżąco aktualizowany, a taka aktualizacja jest możliwa tylko i wyłącznie wtedy, kiedy mamy najnowszy system operacyjny. Dziś wszystkie nowe komputery oraz komputery poleasingowe (w większości) mają najnowszy system operacyjny, czyli tzw. dziesiątkę. System ten nie przez każdego jest oceniany dobrze, ale trzeba przyznać, że cechuje się bardzo dobrą wydajnością i jest bezpieczny, co też ma duże znaczenie w przypadku firmowych zastosowań.

5. Kompaktowe wymiary

Wymiary jednostki centralnej warunkują nie tylko moc komputera, ale też sposób jego użytkowania. Tutaj nie ma jednego najlepszego wyjścia, bo im mocniejszy ma być komputer, tym z reguły będzie większy, a jeśli chcemy, by była to konstrukcja small tower, to musimy mieć świadomość, że komputer może być mniej wydajny. Na szczęście dziś nie ma to już tak dużego znaczenia, bo coraz mniejsze konstrukcje mogą być tak wydajne, jak te duże. Wszechobecna miniaturyzacja działa na korzyść Klientów, o czym jeszcze jakiś czas temu można było tylko pomarzyć. Wybór małej jednostki będzie więc jak najbardziej zasadny, bo zajmie ona mniej miejsca pod biurkiem.

Źródło: Notka PR

5 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 Komentarze