/ Gry / Znakomita darmowa gra Tower Defense – Kingdom Rush.

Znakomita darmowa gra Tower Defense – Kingdom Rush.

Administrator , 10 grudnia 2014 - 10:28 w Gry, Polecamy

Kingdom Rush, to jeden z bardziej rozpoznawalnych tytułów gier komputerowych z serii Tower Defense – dla osób, które mimo wszystko nie znają tej gry chcielibyśmy przybliżyć Wam jej zasady. Kingdom Rush to darmowa gra wykonana między innymi w technologii Flash, w którą możecie zagrać za darmo bez potrzeby instalowania jej na komputerze, wystarczy przeglądarka internetowa i dostęp do sieci. Zobaczcie i zagrajcie za darmo w jedną z najlepszych gier gatunku Tower Defense.

1 Tower Defense: darmowa gra flash

Gry z serii Tower Defense łączą w sobie elementy gier strategicznych, w których liczy się przede wszystkim podejście taktyczne. W wielu przypadkach nie uda nam się przejść do kolejnego poziomu, jeżeli nie przemyślimy odpowiedniej strategii działania.

bitwa

Kingdom Rush, to jedna z gier Tower Defense, w której celem gracza jest niedopuszczenie hordy przeciwników do wyznaczonego punktu na mapie. W odpowiednich miejscach na mapie istnieje możliwość wznoszenia budowli obronnych tj. artyleria, koszary, wieżyczki łucznicze i wieżyczki magów, które mają na celu osłabienie i wyeliminowanie przeciwników – tak, aby nie dotarli oni do końca mapy.

2 Kingdom Rush – znakomita gra Tower Defense

Po uruchomieniu gry Kingdom Rush, w trybie kampanii (bez posiadania konta premium) będziemy mogli rozegrać 12 bitew na zróżnicowanych planszach, o różnym poziomie trudności i ilości przeciwników.

kingdom rush mapa

Po ukończeniu każdej z misji, które opierają się na tym samym – niedopuszczeniu przeciwników do celu – otrzymujemy odpowiednią liczbę gwiazdek adekwatną do ilości przepuszczonych przeciwników. Zdobyte punkty (gwiazdki) możemy wydać na ulepszenia budynków obronnych, lub zakup bohatera, który będzie walczył na polu walki:

ulepszenia kingdom rush

Zaletą gry jest fakt, że w każdej chwili możemy zresetować przyznane punkty i od nowa obrać odpowiednią taktykę – najwięcej punktów będzie nas kosztował bohater (15 gwiazdek), jednak jest on niedoceniony na polu walki.

kingdom rush ulepszanie

W grze każdą z budowli możemy ulepszyć do odpowiedniego poziomu i tak na przykład wieże łuczników mogą zostać przekształcone w garnizony muszkieterów, które mają bardzo duży zasięg strzału, wieże magów potrafią kreować obronne monstra i osłabiać przeciwników, przekształcona w generator tesli artyleria jest w stanie razić prądem kilku przeciwników jednocześnie, natomiast ulepszone koszary mogą produkować barbarzyńców z dużą ilością życia.

Oczywiście każdy zakup nowego budynku, lub ulepszenia wiąże się z utratą pieniędzy – ich ilość znajdziemy w lewym górnym rogu mapy – eliminując kolejnych przeciwników zdobywamy fundusze, które pozwolą na dalszą rozbudowę. W lewym dolnym rogu ekranu znajdziemy moce (kula ognia, przywołanie żołnierzy), które pozwolą nam zmienić przebieg bitwy – odnawiają się one co kilka-naście sekund.

Wbrew pozorom Kingdom Rush nie jest łatwą grą i wiele zależy od przyjętej taktyki – z pewnością zdarzy Wam się przechodzić tę samą mapę kilkukrotnie, ale nie zrażajcie się wszystkie z nich można przejść, co sami sprawdziliśmy!

0 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *