/ PR / Hot spot – sposób na darmowy Internet poza domem

Hot spot – sposób na darmowy Internet poza domem

Administrator , 28 lutego 2017 - 19:35 w PR
Mimo rozwoju rynku i idącego za nim wzrostu konkurencji, użytkowanie internetu mobilnego nadal ograniczone jest pewnymi obostrzeniami w transferze danych i przepustowości, a także – przede wszystkim – wiąże się z kosztami. Dlaczego nie skorzystać z obecnych już od lat punktów udostępniających darmowo internet?

Artykuł powstał we współpracy z firmą Koba

Tego typu rozwiązanie będzie korzystne ekonomicznie oraz zapewni wygodę w surfowaniu. Połączenie z siecią możliwe jest bezprzewodowo. Jeżeli tylko posiada się w swoim urządzeniu kartę sieciową o standardzie 802.11, można korzystać z dobrodziejstw Internetu za pośrednictwem: laptopa, palmtopa czy smartfona.

Gdzie znajdę darmowy hot spot?
Hot spoty udostępniane są w wielu miejscach, należą do nich m.in.: restauracje (od największych sieciowych gigantów, po małe kawiarenki i knajpki), urzędy miast, gmin, powiatów i inne tego typu instytucje (w mniejszych miejscowościach objęty jest stosunkowo duży procent ich powierzchni).

Również większość firm usługowych udostępnia klientom swój Internet, by nie nudzili się oni czekając w kolejce. Chcąc podłączyć się do określonej sieci WIFI w galerii handlowej, nieraz ciężko ją odnaleźć na długiej liście.

Darmowy dostęp do Internetu udostępniany jest również w hotelach, na lotniskach czy dworcach oraz w autobusach i pociągach. Zapewnia to praktycznie nieprzerwaną łączność z siecią, pozwalającą na sprawdzanie informacji, korespondencję ze znajomymi czy dowolną inną aktywność w Internecie. Za kilka lat w okolicach miejskich prawdopodobnie nie będzie na mapie obszaru, który nie byłby objęty zasięgiem darmowych hot spotów.

Jak można używać hot spotów?
Identycznie, jak internetu stacjonarnego! Można za ich pomocą przeglądać strony internetowe, oglądać zdjęcia i filmy czy słuchać muzyki. Podłączenie się do hot spota to wygoda i komfort, które – jeszcze jakiś czas temu – były zapewnione jedynie w domowym zaciszu.

Dzięki tego typu punktom można cieszyć się niczym nieskrępowanym dostępem do sieci. Bardzo docenią te atuty osoby, które korzystały z internetu mobilnego i były zawiedzione częstym zrywaniem się połączenia, skutkującym koniecznością ponownego załadowania strony i długiego oczekiwania.

Oprócz stabilności, kolejną zaletą korzystania z hot spotów będzie brak ograniczeń w ilości transferu danych. Te z kolei znane są tym, którzy posiadają w telefonie internet mobilny i regularnie przekraczają dopuszczalny w abonamencie parametr transferu. Korzystając z darmowych hot spotów WIFI, nie trzeba przejmować się śledzeniem statystyk i limitów.

Darmowe hot spoty w ofercie dostawców internetu
Ze względu na to, że obecność w sieci staje się dziś koniecznością, wielu operatorów wyszło naprzeciw oczekiwaniom klientów. Brak dostępu do internetu może pokrzyżować szyki na wielu frontach.

Dotyczy to zarówno spraw zawodowych, jak i kontaktów towarzyskich czy poszukiwania informacji dot. np. rozkładu jazdy autobusów. W związku z tym, dostawcy internetu stacjonarnego wprowadzili opcję, którą można opisać jako „domowy internet poza domem”.

Polega ona na tym, że modemy znajdujące się na wyposażeniu gospodarstw domowych mogą z powodzeniem udostępniać dostęp do sieci jakiemukolwiek innemu abonentowi danej firmy.

Dzieje się to z poszanowaniem bezpieczeństwa i prywatności rodziny, w której mieszkaniu lub domu jest zainstalowany modem. Zaletą tego typu rozwiązania jest brak dodatkowych opłat i wygoda w użytkowaniu.

Jak spędzać czas w zasięgu hot spota WIFI?
Darmowy dostęp do Internetu sprawia, że do sieci można się podłączyć np. w bibliotece czy restauracji. Często można ujrzeć osoby, które spędzają błogo czas przed monitorem laptopa, ze słuchawkami na uszach. Przy odpowiednio ciepłej pogodzie można rozłożyć koc na trawniku i surfować bez zahamowań, jednocześnie karmiąc się energią płynącą z promieni słonecznych.

Świeże powietrze również wpłynie pozytywnie na zdrowie. Tego typu aktywność z pewnością zapobiega posądzeniom o bycie nerdem, więc jeżeli się tego obawiasz, a kochasz Internet – weź koc i podłącz się do hot spota!

Źródło: Notka PR,

0 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *