/ Windows / Zmieniamy wygląd ikon folderów w Windows. Nowy wygląd ikonek w systemie.

Zmieniamy wygląd ikon folderów w Windows. Nowy wygląd ikonek w systemie.

Administrator , 6 lutego 2016 - 10:48 w Windows

Prosta metoda pozwoli Ci zmienić wygląd standardowych, nudnych i brzydkich ikonek w systemie Windows. W tym poradniku dowiesz się jak zmienić wygląd ikon folderów bez wykorzystania dodatkowych narzędzi, które modyfikują pliki systemowe.

1 Zmiana domyślnej ikony folderu w Windows

Aby zmienić domyślną ikonę folderu w systemie Windows należy zmodyfikować klucz rejestru. W tym celu otwieramy edytor rejestru przechodząc do menu Start i wpisując polecenie: regedit, a następnie odnajdujemy ścieżkę:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer

zmiana ikony folderu windows

W głównym oknie edytora rejestru wybieramy menu Nowy -> Klucz i jako nazwę podajemy: Shell Icons.

W nowo utworzonej gałęzi tworzymy dwa klucze (Nowy -> Wartość ciągu), które nazywamy odpowiednio 3 i 4 – jako wartość wpisujemy lokalizację nowej ikony, na przykład: C:\Ikony\Folder.ico

99

Po dodaniu, lub zmodyfikowaniu powyższych kluczy możemy zamknąć edytor rejestru – nie będzie nam już potrzebny. W kolejnym kroku należy utworzyć folder, który będzie przechowywał informację o nowym wyglądzie ikon folderów w systemie Windows. Ścieżka nowego folderu powinna być identyczna z tą, którą podaliśmy w edytorze rejestru – w naszym przykładzie C:\Ikony\

W podanej lokalizacji należy umieścić nową ikonę (Folder.ico) – duży zbiór unikatowych ikon znajdziemy tutaj.

Ikony Windows

Teraz wystarczy zrestartować komputer i już możemy zobaczyć efekt – wszystkie standardowe ikony zmienią wygląd na nowy. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby spersonalizować wygląd ikon dla każdego folderu z osobna, o czym zresztą już pisaliśmy na łamach portalu komputerowego KacikPc.

0 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *