/ Internet / Wymieniamy gry przez internet. Zobacz jak pozbyć się starych gier.

Wymieniamy gry przez internet. Zobacz jak pozbyć się starych gier.

Administrator , 7 listopada 2014 - 15:05 w Internet

Jeżeli masz w domu stare gry, w które nie grasz i których chciałbyś się pozbyć, to możesz spróbować je wymienić. Zobacz co zrobić, gdy nie masz pieniędzy na nowe gry, a posiadasz w domu płyty z grami, które leżą na półce i się kurzą. W tym poradniku przedstawiamy sposób na to jak wymieniać się grami przez internet. Prezentujemy listę ciekawych serwisów do wymiany gier w internecie.

wymiana gier w internecieŹródło: flickr, Marco Crocoli

1 GameTrade – wymieniaj gry w internecie

Nie ma sensu trzymać w domu gier, w które już przestaliśmy grać – już lepiej takie gry sprzedać, ponieważ z dnia na dzień tracą one swoją wartość, lub wymienić na coś innego. W internecie znajdziemy masę serwisów, które umożliwiają wymianę gier między graczami. Nawet jeżeli dysponujemy starszą grą i chcielibyśmy ją wymienić na nowszy tytuł, to możemy oprócz gry zaoferować niewielką rekompensatę finansową.

gametrade wyszukiwarka

Jednym z serwisów, które umożliwiają wymianę gier w internecie jest GameTrade – działanie serwisu polega na tym, że wystawiamy propozycję gier do wymiany i czekamy na oferty, lub samodzielnie kontaktujemy się z innymi graczami i próbujemy dobić targu.

GameTrade posiada wyszukiwarkę, która umożliwia znalezienie ofert wymiany gier dla platform XBOX, PC, Playstation, ale również gier na Nintendo itp. Po zarejestrowaniu się w serwisie i zalogowaniu, będziemy mogli dodać informacje o posiadanych przez nas grach. W tym celu w zakładce Moje Konto, klikamy przycisk dodaj gry na wymianę lub sprzedaż:

'

Należy wypełnić nieco przydługi formularz, w którym określimy rodzaj sprzedawanej gry – jej tytuł, wersję językową, platformę sprzętową, ale również będziemy mogli zaznaczyć, czy chcemy daną grę sprzedać, lub wymienić. Dodatkowo profil gry możemy uzupełnić zbiorem zdjęć.

Po uzupełnieniu profilu naszych gier, czas na przejrzenie listy gier innych graczy i ewentualnie wysłanie propozycji wymiany:

wymiana gier

Wystarczy, że wybierzemy interesującą nas grę, a następnie klikniemy przycisk Wymień się. Zobaczymy listę gier, który oczekuje właściciel tytułu gry na której nam zależy – oczywiście jeżeli nie posiadamy interesującej go gry, zawsze możemy spróbować się dogadać i wysłać propozycję wymianę na grę spoza jego ‚oczekiwanej’ listy.

Zarówno jedna, oraz druga strona musi zaakceptować propozycję wymiany gry – może się okazać, że gracz będzie oczekiwał czegoś więcej, na przykład darmowej wysyłki z naszej strony, albo dopłaty za interesujący nas tytuł gry. Proces przekazywania gry odbywa się już poza serwisem GameTrade – w zależności od sposobu dostarczenia, możemy płytę z grą wysłać pocztą, lub spotkać się w umówionym wcześniej miejscu. Po zaakceptowaniu oferty, będziemy mogli wystawić komentarz do transakcji – podobnie jak to ma miejsce w serwisie aukcyjnym Allegro.

5 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 Komentarze
 • 6 sierpnia 2015

  Bardzo ciekawy sposób na wykorzystanie starych nie używanych gier.

  Odpowiedz
 • 2 lutego 2017

  patriSziasztok! megszünteték a dataget.net-et, ezen az oldalaon voltak rapidshare-s linkek a harry potter hangoskönyvekhez, sajnos csak az elsÅ‘ 3-at tudtam leszedni… nincs ötlete valakinek hogyan találhatnám meg Å‘ket???:)

  Odpowiedz
 • 11 lutego 2017

  >> For an outsider.. is the stock % based on your gross annual income? Yes, on pre-merit-increase figure.No, you're thinking of the bonus. The stock % is based off of an arbitrary number of dollars that is indexed to your post-promotion (if applicable) level and is (theoretically) independent of your actual salary.

  Odpowiedz
 • 14 lutego 2017

  oi yudi e prisou fã de vcs todo dia assistoeu sempre liguei mais nunca consiguieu queria ganhar um psp por favor me atende beijos de sua fã numero 1

  Odpowiedz
 • 14 lutego 2017

  My mum calls the toast strips soldiers as well! I want that adorable egg cup now, it's been forever since I used one and had toast soldiers!

  Odpowiedz