Jak wyglądała historia gier komputerowych firmy Lego?
Lego początki serii gier
Zapewne nie ma osoby, która nie wymieniłaby choć jednego tytuły gry komputerowej ze znanymi niemal na całym świecie ludzikami z klocków. Taka bowiem była koncepcja, aby sukces tych kolorowych, niewielkich przedmiotów wykorzystać w innego typu produkcji. A trzeba powiedzieć, że od czasu powstania pierwszych klocków (1949 rok) i opatentowania sposobu ich łączenia (1958 rok), aż do wypuszczenia na rynek pierwszej gry komputerowej (1997 rok) minęło trochę czasu.
Serię zapoczątkował Lego Island, który jak można się domyślać, nie był szalenie zaawansowanym dziełem. Natomiast, jak na tamte czasy wyglądało to bardzo dobrze. Gracz miał możliwość budować pojazdy i różne obiekty, jak również eksplorować stworzony świat. Kolejny rok był dla marki jeszcze bardziej intensywny, ponieważ wydano wtedy aż trzy kolejne produkty. Między innymi grę, która miała uczyć szachów. Lego wystartowało bardzo mocno i wciąż utrzymuje niesamowite tempo, wydając co roku czasem nawet kilka nowości.
Pierwszy poważny kryzys i sukces
W każdej historii musi być taki moment, kiedy traci ona nieco tempa, a plany zaczynają się trochę krzyżować. Tak jest też w przypadku Lego. Tym okresem był moment, gdy firma postanowiła skorzystać z licencji znanych filmów właśnie na potrzeby gier. Na pierwszy ogień poszedł modny wówczas Harry Potter, który powstał w serii Creator. Jednak niestety nie był to, delikatnie mówiąc debiut udany, bo tej wpadce firma miała kilka gorszych momentów. Na szczęście wszystko odmieniło się trzy lata później, czyli w 2005 roku, kiedy to wypuszczono Lego Star Wars: The Video Game. Zabieg był o tyle dobrze przemyślany, że właśnie w tym czasie miała miejsce premiera Zemsty Sithów, czyli kolejnej części Gwiezdnych Wojen. Gra stała się hitem.
Więcej gier na licencji
Oczywiście Star Wars i Harry Potter to nie jedyne licencje, które wykorzystano. Później były również Indiana Jones, Batman, Piraci z Karaibów, czy choćby Władca Pierścieni. A wokół tych produkcji działo się sporo. Jedne były mniej, inne bardziej udane. Na pewno też dużą trudnością jest utrzymanie tak samo dobrego poziomu w przypadku kolejnych tytułów wydawanych w ramach tej samej serii.
Jeśli chodzi o Lego gry, to nie da się ukryć, że to dość burzliwy wątek w dziejach firmy jednak przynoszący bardzo duże dochody. Nie można odmówić przedsiębiorstwu doskonałego wykorzystywania koniunktury i korzystania z popularności kinowych superprodukcji. O samych grach można jeszcze wiele napisać, jednak ich ogromna ilość sprawia, że nie sposób tutaj zrobić dokładnego omówienia. Warto na koniec wspomnieć, że ostatni tytuł, jaki wyszedł to Lego Ninjago Movie Video Game, który jest całkiem pozytywnie oceniany.
Źródło: Notka PR,
Mój syn uwielbia klocki i gry z ludzikami lego, te gry są świetne dla młodszych dzieci