/ Oprogramowanie / Usuwanie wyników z paska adresu przeglądarki internetowej. Odwiedzone strony w pasku adresu.

Usuwanie wyników z paska adresu przeglądarki internetowej. Odwiedzone strony w pasku adresu.

Administrator , 6 lutego 2016 - 14:00 w Oprogramowanie

Z pewnością zauważyłeś, że wpisując dowolny wyraz w pasku adresu przeglądarki internetowej otrzymujesz podpowiedzi w postaci przeglądanych stron internetowych. Ta opcja mimo, że często ułatwia wpisywanie adresów stron internetowych może być niebezpieczna dla osób, które chcą zachować większą anonimowość. Zobaczmy w jaki sposób wyłączyć podpowiadanie stron internetowych na pasku adresu w Firefoxie.

pc-185837_1280Źródło: pixabay.com, realworkhard

1 Firefox – wyłączamy wyświetlanie odwiedzonych stron w pasku adresu

Firefox ułatwia poruszanie się w internecie  za pomocą wbudowanego mechanizmu podpowiedzi paska adresu. Wpisując pierwsze wyrazy dowolnego słowa, lub adresu strony internetowej zobaczymy listę pasujących (odwiedzonych przez nas wcześniej) stron:

firefox podpowiedzi

 

Aby wyłączyć podpowiedzi paska adresu należy przejść do „ukrytych” ustawień Firefox. W tym celu w pasku adresu wpisujemy polecenie: about:config

102

Klikamy na przycisk Zachowam ostrożność, obiecuję.

103

Na pasku wyszukiwania wpisujemy frazę: browser.urlbar.autocomplete.enabled, a następnie przełączamy ją w tryb False (wyłączony).

Od tej chwili na pasku adresu nie pojawią się żadne podpowiedzi – nie jest wymagane ponowne uruchomienie przeglądarki internetowej, zmiana widoczna jest od razu.

0 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *