/ Oprogramowanie / TeraCopy na kłopoty z kopiowaniem plików. Gdy pliki nie chcą się skopiować.

TeraCopy na kłopoty z kopiowaniem plików. Gdy pliki nie chcą się skopiować.

Administrator , 17 stycznia 2015 - 09:54 w Oprogramowanie

Na kłopoty z kopiowaniem plików na dysk przenośny, lub pendrive USB może pomóc bezpłatne i niewielkie narzędzie o nazwie TeraCopy. Jeżeli dotychczas pliki kopiowały się w nieskończoność, lub co gorsza po skopiowaniu pliki nie były widoczne na dysku przenośnym skorzystaj z tej porady. Pokazujemy jak poradzić sobie w przypadku problemów z kopiowaniem i przenoszeniem plików z wykorzystaniem programu TeraCopy.

kopiowanie plikow bez przeszkodŹródło: pixabay, PublicDomainPictures

1 TeraCopy – lekarstwo na kłopoty z kopiowaniem plików

Istnieje darmowe i skuteczne narzędzie ułatwiające szybkie kopiowanie i przenoszenie plików o nazwie TeraCopy. TeraCopy, to proste narzędzie, które jest w stanie zoptymalizować proces kopiowania plików na dysk przenośny, pendrive itp… Program wykorzystuje metodę asynchronicznego przesyłu danych, co w efekcie pozwala osiągnąć lepsze rezultaty.

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji TeraCopy, narzędzie zostanie dodane do menu kontekstowego systemu Windows – w ten sposób podczas wykonywania operacji kopiowania plików zostanie wyświetlony monit:

teracopy kopiowanie plikow

Klikając na przycisk Copy with TeraCopy zostanie otwarty program TeraCopy – przy pomocy którego rozpocznie się proces kopiowania plików:

teracopy kopiowanie plikow

Zaletą programu jest możliwość wstrzymania kopiowanych plików i wznawiania procesu w dowolnym momencie. Klikając na przycisk Menu -> Ustawienia, możemy dodatkowo zdefiniować, aby program był domyślnym narzędziem służącym do kopiowania plików w systemie Windows (o ile nie zrobiliśmy tego wcześniej):

teracopy kopiowanie plikow

W tym miejscu możemy również wybrać wersję językową programu TeraCopy, oraz zintegrować narzędzie z powłoką systemową.

Według nas TeraCopy to przydatne narzędzie pozwalające w bezpieczny sposób skopiować pliki w systemach Windows – zwłaszcza wtedy, gdy mamy problemy z kopiowaniem plików za pomocą eksploratora Windows.

1 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 Komentarze
  • 24 czerwca 2015

    Co ciekawe pamiątka po MS-DOS: xcopy.exe dostępne z linii komend daje lepsze efekty niż TeraCopy.

    Odpowiedz