/ Windows / Sprawdź ile czasu siedzisz przed komputerem. Jak długo pracuje Windows?

Sprawdź ile czasu siedzisz przed komputerem. Jak długo pracuje Windows?

Administrator , 31 października 2014 - 11:33 w Windows

Wydaje Ci się, że dopiero włączyłeś komputer? Zapada zmrok, a ty nadal siedzisz przed komputerem? Sprawdź ile czasu spędzasz przed komputerem, kiedy został uruchomiony komputerem. Pokazujemy jak zatroskany rodzic może sprawdzić jak długo pracuje Windows, wykorzystując do tego prostą komendę w konsoli systemowej: SystemInfo.

ile czasu siedze przed komputeremŹródło: flickr, Satoshi KAYA

1 Czas pracy komputera – kiedy został włączony komputer

Informację o tym kiedy po raz ostatni został włączony komputer można uzyskać bez instalowania jakiegokolwiek oprogramowania na komputerze. Wystarczy wykorzystać dane wyświetlone za pomocą polecania SystemInfo, które podają informacje o zainstalowanych w komputerze urządzeniach, ale również datę instalację systemu operacyjnego Windows i czas ostatniego uruchomienia systemu.

Aby sprawdzić, kiedy komputer został włączony i ile czasu spędzamy przed komputerem, należy uruchomić konsolę systemu Windows. W tym celu przechodzimy do menu Start i w polu wyszukiwania (lub w zakładce Uruchom) wpisujemy polecenie: cmd

konsola windows

W oknie konsoli systemu Windows, wpisujemy polecenie: systeminfo

Po chwili zostaną wyświetlone informacje o komputerze – w tym o dacie instalacji systemu Windows, oraz ostatniej godzinie uruchomienia komputera:

konsola windows

Przedstawione informacje (czas rozruchu systemu) pozwolą nam sprawdzić jak długo czasu spędzamy obecnie przed komputerem – innymi słowy kiedy ostatni raz miało miejsce uruchomienie komputera. Oczywiście wyłączenie i ponowne włączenie komputera spowoduje, że przedstawione dane ulegną modyfikacji, dlatego nie możemy w pełni polegać wyłącznie na danych przedstawionych za pomocą polecenia SystemInfo.

0 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *