/ PR / Nazwa domeny – czym kierować się podczas wyboru

Nazwa domeny – czym kierować się podczas wyboru

Administrator , 19 listopada 2018 - 12:13 w PR
Dlaczego nazwa strony jest niezwykle ważna dla naszej firmy? Zarówno wybór nazwy domeny tak jak i wybór nazwy firmy wiąże się z koniecznością zastanowienia się i przeanalizowania właściwego określenia. Nazwa domeny stanowi tożsamość w Internecie, dlatego powinna pasować do charakteru działalności, ale także być prosta do wyszukania.

Rejestrator domen Cal.pl przygotował dla nas najważniejsze punkty, którymi warto kierować się podczas wyboru nazwy domeny.

  • 1) Zwięzła i łatwa do zapamiętania nazwa

W przypadku długich nazw, zdarza się że użytkownicy niejednokrotnie je mylą i źle wpisują,

dlatego lepiej nie ryzykować i zdecydować się na nazwę krótką, która jest chwytliwa.

  • 2) Szukanie nazwy domeny w wyszukiwarce.

Słowa z wieloma pisowniami powodują trudniejsze wyszukanie strony. Prosta do zapisania nazwa odgrywa ważne znaczenie do osiągnięcia sukcesu online, gdyż klienci mogą w prostszy sposób wyszukać witrynę.

  • 3) Unikalność

W związku z tym, że istnieje już wiele zarejestrowanych domen, nazwa chwytliwa, zapadająca w ucho jest kluczem do sprawnego znalezienia strony.

  • 4) Słowa kluczowe

Dobrym pomysłem jest także zastosowanie słów kluczy, nawiązujących do firmy oraz świadczonych usług. Słowa kluczowe sprawią, że znalezienie produktów czy usług jest prostsze, ponieważ w taki sposób klienci wprowadzają hasła do wyszukiwarki.

  • 5) Łączniki i numery

Podczas podania nazwy strony, niektórzy zapominają bądź też nie wiedzą, że należy zastosować łącznik lub cyfrę. Jeśli są one konieczne w nazwie domeny, warto założyć kilka wersji domeny a następnie ustawić przekierowania, aby każdy z łatwością mógł do niej dotrzeć.

  • 6) Lokalizacja w nazwie domeny

W przypadku gdy podmiot prowadzi działalność o zasięgu lokalnym, dobrym pomysłem jest użycie nazwy miasta w domenie. Znacznie upraszcza to znalezienie, a także zapamiętanie witryny.

  • 7) Podobieństwo

Przy wyborze domeny trzeba szczególnie pamiętać i pilnować aby silnie nie nawiązywała do innej firmy, osoby czy instytucji. Unikalna nazwa uchroni nas przed niepotrzebnymi komplikacjami.

  • 8) Szybkie kupno

Na rynku powstaje coraz więcej firm, dlatego lepiej zarejestrować nazwę domeny najszybciej jak to możliwe, aby później nie okazało się, że wybrana przez nas idealna nazwa dla firmy jest już zajęta.

  • 9) Rozszerzenie nazwy domeny

Rozszerzenia to nic innego jak przyrostki typu .pl czy .com, które znajdują się na końcu adresu witryny. Każde z rozszerzeń odgrywa swoją funkcję. Najpopularniejszym przyrostkiem jest .com, lecz ze względu na fakt istnienia od wielu lat, krótka i chwytliwa nazwa jest raczej trudna do osiągnięcia. Nowe generyczne domeny jak np. .doctor lub .systems pozwalają do stworzenia efektownych nazw. Dla każdej z domen nie jest potrzebne tworzenie witryny, wystarczy utworzyć przekierowanie z innych domen do strony głównej.

  • 10) Bezpieczeństwo

Chcąc zapewnić bezpieczeństwo swojej działalności, warto rozważyć kupno różnych rozszerzeń domeny oraz wersje swojej domeny w których najczęściej wpisywane są błędne nazwy. Dzięki temu firmy konkurencyjne nie będą w stanie wykorzystać naszej nazwy, a klienci nawet po wpisaniu nieprawidłowej nazwy, zostaną przekierowani do witryny.

Źródło: Notka PR
0 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *