/ Internet / Najlepsze darmowe ikony folderów i na pulpit w jednym miejscu.

Najlepsze darmowe ikony folderów i na pulpit w jednym miejscu.

Administrator , 4 grudnia 2014 - 15:08 w Internet

Znudził Ci się klasyczny wygląd ikon znajdujących się na pulpicie komputera, lub ikon folderów – czas to zmienić! W tym poradniku przedstawimy najciekawsze ikony, które odmienią wygląd twojego pulpitu i zmienią sposób prezentowania ikon folderów. Zobacz skąd pobrać darmowe i ciekawe ikony dla folderów i plików komputerowych.

1 Zmiana ikon pulpitu i folderów

Ikona Mojego Komputera, lub Kosza niemal we wszystkich systemach operacyjnych Microsoft Windows wygląda tak samo – podobnie zresztą jak ikony folderów. Wyobraźmy sobie sytuację, w której mamy na dysku katalog z filmami, z dokumentami, oraz ze zdjęciami – na pierwszy rzut oka wszystkie katalogi są podobne różni je tylko nazwa. Wykorzystując pobrane z internetu ikony folderów możemy nadać katalogom odpowiedni wygląd – zresztą zobaczcie sami:

ikony folderow

Aby zmienić ikonę folderu, lub pliku należy kliknąć na niego prawym klawiszem myszki i wybrać opcję Właściwości:

ikony folderow

W zakładce Dostosowywanie możemy za pomocą przycisku Zmień ikonę, zmienić wygląd ikony.

2 Darmowe ikony do pobrania

Skoro wiemy już w  jaki sposób zmienić wygląd ikon znajdujących się na komputerze, to teraz należy znaleźć odpowiadające nam ikony. Znakomitą wyszukiwarką darmowych ikon na pulpit komputera jest serwis IconFinder.com

ikony na pulpit

W polu wyszukiwania należy wpisać odpowiadającą frazę w języku angielskim, a następnie warto zaznaczyć pole Free, aby wyszukać wyłącznie darmowe ikony. Dodatkowo serwis umożliwia wyszukiwanie ikon na licencji pozwalającej wykorzystać je na przykład do użytku komercyjnego – wystarczy zmienić parametr pola License type.

Wśród darmowych ikon naszą szczególną uwagę wzbudziły poniższe zestawy:

 

0 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *