/ Internet / Jak zarabiać na artykułach sponsorowanych? Zarabianie na blogu w internecie.

Jak zarabiać na artykułach sponsorowanych? Zarabianie na blogu w internecie.

Administrator , 22 listopada 2014 - 17:54 w Internet, Polecamy

Prowadząc bloga, lub stronę internetową możemy przystąpić do sieci reklam Google Adsense i w ten sposób zarabiać pieniądze, dzięki którym opłacimy hosting i domenę. Wśród właścicieli witryn internetowych znajdziemy również osoby, które utrzymują się z reklam internetowych – traktują je jako główne źródło dochodów. Mimo wszystko Google Adsense to nie jedyne źródło pieniędzy w internecie, istnieją również inne sieci reklamowe i sposoby zarabiania w internecie – na przykład za pomocą artykułów sponsorowanych.

zarabianie na artykulach sponsorowanychŹródło: pixabay,jarmoluk

1 Artykuły sponsorowane – zarabianie w internecie

Artykuły sponsorowane, to często niedoceniane źródło dodatkowych pieniędzy, które mogą trafić w ręce wydawcy strony internetowej (bloga, portalu itp…). Często mniej popularne serwisy internetowe są w stanie zarobić znacznie więcej pieniędzy, pozyskując reklamodawców chcących opublikować artykuł sponsorowany. Prowadząc tematyczną stronę, lub bloga internetowego z pewnością zainteresujemy firmy z określonej branży.

Wyobraźmy sobie sytuację, w której prowadzimy hobbystycznego bloga traktującego o sprzęcie rowerowym, naszych podróżach na dwóch kółkach itp… Tego typu miejsca są szczególnie odwiedzane przez osoby zainteresowane określonym tematem – a więc nie przypadkowe. Innymi słowy jest to miejsce, na które powinny zwrócić uwagę firmy chcące promować swoje produkty – właśnie tutaj znajdują się potencjalni kupcy.

Artykuł sponsorowany, to z pozoru zwyczajny artykuł, który zawiera mało inwazyjne treści reklamowe – zazwyczaj jest to tekst z niewielką liczbą zdjęć, który opisuje najnowszy produkt, lub określoną usługę danej firmy. Przygotowaniem artykułu sponsorowanego zajmuje się zewnętrzna firma i jest on dostarczany do wydawcy często jako gotowy materiał, który wystarczy opublikować na własnej stronie internetowej. Oczywiście mogą pojawić się propozycje – lepiej płatne – aby wydawca strony internetowej samodzielnie przygotował taki artykuł.

2 Skąd zdobyć artykuły sponsorowane: zarabianie na blogu

WhitePress, to serwis umożliwiający zarabianie na stronie internetowej za pomocą artykułów sponsorowanych (content marketing, teksty eksperckie itp.). Innymi słowy WhitePress wiąże ze sobą reklamodawców i wydawców – a więc odbiorców, którym zależy na wspólnym interesie. Pozyskiwanie reklamodawców chcących opublikować artykuł sponsorowany na naszej stronie internetowej, lub blogu może być trudne, natomiast korzystając z WhitePress jest to niezwykle proste.

whitepress

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się na portalu Whitepress, przechodzimy do zakładki Moje Konto -> Moje portale i klikamy przycisk Dodaj nowy portal. W zakładce będziemy mogli dodać strony internetowe i blogi, którymi zarządzamy – należy określić ich tematykę, oraz podać oglądalność (liczbę unikalnych użytkowników w skali miesiąca, oraz liczbę odsłon).

 

zarabiaj na artykulach sponsorowanych

W zakładce Oferta będziemy mogli określić działy, w których zostaną opublikowane artykuły sponsorowane na naszej stronie i zaproponować cenę publikacji. Jeżeli chcemy mieć więcej zleceń, to nie warto przesadzać ze zbyt dużą ceną – ponieważ nie podlega ona negocjacji. W serwisie należy określić cenę oficjalną, oraz cenę dla WhitePress – innymi słowy cena zaproponowana dla reklamodawców WhitePress’a powinna być tańsza, od oficjalnej ceny, którą proponujemy pozostałym reklamodawcom.

Gdy dodamy strony internetowe i blogi do Whitepressa, pozostaje nam już tylko czekać na zlecenia – powiadomienia zazwyczaj przychodzą na naszą skrzynkę e-mail. W momencie, gdy pojawi się reklamodawca chcący opublikować artykuł na naszej stronie – zlecenie znajdziemy w zakładce Moje Konto – artykuły sponsorowane -> Zamówienia publikacji.

Po opublikowaniu zamówienia na naszej stronie internetowej musi ono być jeszcze zaakceptowane przez reklamodawcę, co trwa zazwyczaj kilka dni – po tym czasie otrzymamy pieniądze na konto. Pieniądze wysyłane są na wskazany przez nas rachunek bankowy.

WhitePress nie wymaga od nas, abyśmy posiadali założoną działalność gospodarczą –  jest dostępny dla wszystkich. Jedynym ograniczeniem jest to, że musimy dysponować serwisem, który posiada udokumentowany ruch powyżej 1000UU, oraz nie korzysta z systemów wymiany linków.
7 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 Komentarze
 • 4 kwietnia 2015

  Ładna kwota z whitepress – można wiedzieć za jaki to okres i na ilu stronach/blogach uzyskany?
  Fajny efekt, ja mam miesięcznie ok 300 zł, i i tak uwazam, że to niezły zastrzyk pieniędzy za zarabianie na blogu.

  Odpowiedz
 • 15 czerwca 2015

  Ciężko było znaleźć kacikpc.pl w google, stronka ciekawa, zasługuje na większy ruch. SEO w 2015 stało się bardzo trudne, jest coś co ci się napewno przyda, poszukaj sobie w google – niezbędnik dla każdego webmastera

  ZenekC
  Odpowiedz
 • 29 sierpnia 2016

  W ostatnim czasie artykuły sponsorowane stały się coraz bardziej natarczywe. Rośnie też liczba blogów, w których dominują artykuły sponsorowane. Taki bloger traci swoją wiarygodność.

  Odpowiedz
  • 2 lutego 2017

   Olá Ico,Gostei muito de sua análise sobre o Rubinho e no final da leitura me veio à mente a imagem do Roberto Pupo Moreno. Seria possível traçarmos um paralelo entre as carreiras desses dois pilotos brasileiros?Lembrando que na Champ Car o Moreno chegou a disputar o título até a última etapa, título que acabou indo parar nas mãos do Gil de Ferran.Abraços,Guilherme Rosa

   Odpowiedz
   • 8 czerwca 2017

    Cortei seu texto por inteiro. Ele é cópia de um blog.Você tem que escrever assim : pelo que li eu acredito nisso ou naquilo. Se não fica fácil. Se acontecer isso voc~e vai dizer “eu disse”, se não acontecer vai dizer ” mas quem disse não fui eu&.1228;#Você pode achar que tem um bom conhecimento do futebol brasileiro em geral, mas está querendo passar uma imagem de grande entendido em coisas paulistas e paulistanas e te garanto que você está no caminho errado.

    Odpowiedz
  • 11 lutego 2017

   OH Jenny, these are wonderful!!! Churn Dash is I think just about my favorite block…it is so versatile! Your empty heart stitchery is amazingly beautiful, both in design and the message it sends. Hoping all is well with you and yours. Big Hugs…

   Odpowiedz
 • 2 lutego 2017

  Bare lekkert!! Virkelig nydelig!!Men det mÃ¥ komme til en nettbutikk først!! Klem fra Anne-Eddie 🙂 Om jeg skal bruke det altsÃ¥….:)

  Odpowiedz