/ Internet / Jak szybko przetłumaczyć dokument, lub stronę w internecie na Polski?

Jak szybko przetłumaczyć dokument, lub stronę w internecie na Polski?

Administrator , 3 listopada 2014 - 17:25 w Internet

Jeżeli obcy język sprawia Ci trudności, jednak nie chciałbyś rezygnować z wiadomości pojawiających się na zagranicznych portalach i stronach internetowych skorzystaj z prostego i szybkiego mechanizmu tłumaczenia wybranej strony internetowej na język Polski. Pokazujemy również w jaki sposób przetłumaczyć dokument Office, z niemal dowolnego języka obcego. Dowiedz się więcej o translatorze stron internetowych i dokumentów od Google.

tlumacz onlineŹródło: flickr, Rock Cohen

 1 Translator Google – tłumaczenie strony internetowej

Aby przeglądać zagraniczne portal i strony internetowe, wcale nie musimy posiadać znajomości języków obcych. Google udostępniło translator online, pozwalający dynamicznie przetłumaczyć zawartość niemal dowolnej strony internetowej. Od teraz nie będziemy mieli problemu ze zrozumieniem treści na stronach angielskich, niemieckich, a nawet chińskich i arabskich. Tłumacz Google automatycznie wykryje język na stronie internetowej i przetłumaczy dla nas jej zawartość – zobaczcie jak to działa:

tlumacz google - tlumaczenie stron online

W okienku po lewej stronie tłumacza Google wystarczy wpisać adres strony internetowej, którą chcemy przetłumaczyć. Kliknięcie przycisku tłumacz, spowoduje przetłumaczenie strony internetowej – cały proces trwa dosłownie kilka sekund. Dodatkowo wszystkie podstrony w ramach przeglądanego serwisu również będą na bieżąco tłumaczone. Oczywiście jakość tłumaczenia nie jest idealna, ale nie powinniśmy mieć problemu ze zrozumieniem treści.

Oto przykład tłumaczenie fragmentu serwisu BBC News:

bbc news tlumaczenieŹródło: bbc.com

 2 Tłumaczenie na polski plików DOC

Tłumaczenie witryn internetowych w czasie rzeczywistym to nie wszystkie możliwości aplikacji Google Translate. Klikając odnośnik przetłumacz dokument, będziemy mogli przetłumaczyć na dowolny język plik tekstowy, lub dokument w formacie doc, rtf, odt – pliki nie mogą mieć rozmiaru większego od 50MB.

translatetoolkitŹródło: google.pl

Jeżeli posiadamy konto w jednej z usług Google, możemy skorzystać z narzędzia dla tłumaczy. Dzięki aplikacji będziemy mogli szybciej i w sposób bardziej zorganizowany przygotować nawet profesjonalne tłumaczenie tekstu. To bezpłatne oprogramowanie online pozwala korzystać z zaawansowanych narzędzi translatorskich, oraz funkcji tj. pamięć tłumaczeniowa, glosariusz itp.

0 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *