/ Internet / Darmowe podkłady, ujęcia i tła pod intro. Klipy wideo do użytku komercyjnego.

Darmowe podkłady, ujęcia i tła pod intro. Klipy wideo do użytku komercyjnego.

Administrator , 16 listopada 2014 - 19:17 w Internet

Aby stworzyć klip reklamowy, lub intro z pewnością będziesz potrzebował podkładu wideo (footage, motion graphics), dzięki któremu twój projekt nabierze odpowiedniego kształtu. Znalezienie darmowych klipów wideo, które będzie można wykorzystać bezpłatnie nawet w komercyjnych projektach nie jest łatwe. W większości przypadków trzeba wykorzystać płatne biblioteki wideo, takie jak na przykład Shutterstock. W tym poradniku pokażemy skąd czerpać darmowe podkłady, ujęcia i tła pod intra – czyli wszystko o bezpłatnych klipach wideo.

1 Darmowe klipy wideo: podkłady, ujęcia, tła

Profesjonalny klip wideo może kosztować nawet kilkaset złotych, dlatego warto poszukać darmowej alternatywy. Z pomocą przychodzi serwis Videvo.net, który umożliwia pobranie całkowicie za darmo mnóstwa różnych podkładów filmowych, które możemy wykorzystać w pracy – nawet komercyjnie. Videvo został podzielony tematycznie na kilka kategorii, w których znajdziemy klipy wideo o tematyce: natury, muzyki, zwierząt, ludzi, budowli, sportu, abstrakcji itp.

darmowe klipy wideo

Aby w pełni korzystać z serwisu i pobierać na dysk interesujący klip wideo, należy się zarejestrować – rejestracja jest oczywiście bezpłatna. Po wybraniu interesującego podkładu wideo, należy zaakceptować regulamin, oraz kliknąć przycisk download:

darmowe intra

Pod zakładką umożliwiającą pobranie pliku na dysk komputera (również pod tagami) znajdziemy informację o licencji na jakiej dany utwór został udostępniony – warto się z nią zapoznać, aby uniknąć niemiłych niespodzianek. W większości przypadków klipy wideo zostały udostępnione na jednej z darmowych licencji, na przykład Creative Commons.

0 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *