/ PR / Na czym polega przeniesienie hostingu?

Na czym polega przeniesienie hostingu?

Administrator , 28 stycznia 2017 - 10:58 w PR
Przenosząc hosting, należy pamiętać o dokładnym zabezpieczeniu danych znajdujących się na starym serwerze. Dla bezpieczeństwa warto wykonać dokładną kopię plików FTP i bazy danych. Niektórzy operatorzy w ramach usługi hostingowej oferują przenoszenie danych na nowy serwer bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Hosting to usługa udostępniania zasobów serwerowni. Polega ona na oddaniu do dyspozycji użytkownikowi określonej objętości dysku i przepustowości. W ramach hostingu zazwyczaj oferowane są również konta e-mail.

1 Na co zwracać uwagę przy wyborze hostingu?

Wybierając dostawcę hostingu, warto skupić się głównie na parametrach serwera, jaki oferuje. W przypadku gdy prowadzimy małą stronę czy bloga, wystarczy maszyna, która będzie miała od jednego do dwóch gigabajtów powierzchni dyskowej i zapewni kilkugigabajtowy transfer danych.  Dla przykładu nawet najtańszy hosting w Kylos.pl (jeden z popularniejszych dostawców w Polsce) spełnia takie wymagania (koszt ok. 50 złotych rocznie). Jeśli zaś nasza witryna jest często odwiedzana przez czytelników i zawiera wiele materiałów wizualnych, wtedy potrzeba serwera oferującego nielimitowaną przepustowość. Tego typu hostingi kosztują od 200 do 300 złotych za rok.

2 Jak przenieść hosting w ramach tego samego dostawcy?

W niektórych przypadkach bywa, że zmiana hostingu nie wiąże się ze zmianą operatora. Miejsce serwerowe można zmienić w ramach tej samej oferty hostingodawcy, wybierając wyłącznie nowe parametry maszyny. Taki transfer najczęściej nie niesie za sobą żadnych dodatkowych kosztów. Ponadto czas migracji danych w takim przypadku wynosi mniej niż 24 godziny.

3 Przenoszenie witryny na hosting u innego dostawcy

Pierwszym krokiem w przypadku zmiany hostingodawcy powinno być zakupienie samej usługi u nowego operatora. Następnie należy wykonać kopię bazy danych na starym serwerze oraz skopiować wszystkie pliki z FTP na własny komputer (dla bezpieczeństwa). Po uzyskaniu od operatora dostępu do nowego hostingu, trzeba zalogować się na nowe konto użytkownika i wgrać za jego pomocą pliki strony. Poprzez panel administracyjny ładuje się również bazę danych i zmienia ustawienia plików konfiguracyjnych. Najłatwiej strony internetowe przenosi się pomiędzy hostingami opartymi o taki sam system, np. Direct Admin. Pozwala on w kilka minut, bez jakichkolwiek błędów, przesłać dane z jednej maszyny na drugą. Dodatkowo niektóre firmy hostingowe oferują przenoszenie witryn z innych hostingów w cenie swojej ofert

Źródło: Notka PR,

0 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *