/ Internet / Czy gra ruszy? Can You Run IT – sprawdź czy uruchomisz grę na komputerze.

Czy gra ruszy? Can You Run IT – sprawdź czy uruchomisz grę na komputerze.

Administrator , 1 listopada 2014 - 15:53 w Internet

Na wielu forach komputerowych pojawiają się ciągle te same pytania „czy gra ruszy na moim komputerze”, „czy będę mógł zagrać w grę”, „czy gra będzie działała płynnie”. Serwis internetowy Can You Run IT pozwala za darmo sprawdzić każdemu, czy gra, w którą zamierza zagrać uruchomi się na określonym zestawie komputerowym, a także zasugeruje co należałoby zrobić, aby poprawić płynność w grze. Z tego wpisu dowiesz się jak sprawdzić, czy gra uruchomi się na komputerze, oraz czy komputer spełnia minimalne, lub zalecane wymagania.

czy uruchomie gre na komputerzeŹródło: flickr, Gamerscore Blog

1 Can You Run IT – jak sprawdzić, czy gra zadziała na komputerze

Aplikacja internetowa Can You Run IT umożliwia identyfikację sprzętu i oprogramowania zainstalowanego w komputerze, aby sprawdzić czy wybrany tytuł gry komputerowej może zostać uruchomiony na komputerze. Każdy z komponentów komputera jest oceniany pod kątem wymagań minimalnych, oraz zalecanych, które określił producent gry komputerowej. Dodatkowo Can You Run It zaproponuje nam wymianę określonego podzespołu, lub doinstalowanie oprogramowania w sytuacji, gdy zestaw komputerowy nie będzie spełniał wymagań określonych przez grę komputerową.

Aplikacja współpracuje z wszystkimi systemami operacyjnymi z rodziny Windows, również najnowszym Windows 8.

2 Czy uruchomię grę na komputerze: test online

Aplikacja Can You Run IT uruchamiana jest w oknie przeglądarki internetowej, gdzie należy z rozwijanej listy wybrać interesujący tytuł gry komputerowej, którą chcemy przetestować, oraz kliknąć przycisk Can You Run IT:

can you run itBędziemy mieli możliwość wyboru sposobu uruchomienia aplikacji – za pomocą platformy Java, lub z wykorzystaniem aplikacji desktopowej. Proponujemy wybór pierwszej z opcji, która umożliwia uruchomienie aplikacji w oknie przeglądarki internetowej:

Can You RUN It I Can I run that game I Game system requirements

Podczas uruchamiania aplikacji w oknie przeglądarki internetowej możemy zobaczyć monit z informacją o próbie uruchomienia platformy Java – należy zezwolić na tę próbę:

jak sprawdzic czy gra zadziala na komputerze

3 Czy gra zadziała na komputerze – wyniki testu

Po krótkiej chwili powinniśmy otrzymać wyniki testu określające, czy grę będzie można uruchomić na komputerze i czy spełnia ona wymagania gry – zarówno te minimalne, oraz rekomendowane:

czy gra zadziala na komputerze

Twórcy aplikacji przekonują, że uzyskując zielony wynik dla minimalnych wymagań, będziemy mogli uruchomić grę przynajmniej z niskimi, lub średnimi ustawieniami. Uzyskanie zielonego wyniku przy rekomendowanych wymaganiach pozwala na płynną grę ze średnimi, a nawet wysokimi ustawieniami gry.

W internecie znajdziemy głosy, że aplikacja Can You Run IT nie jest za bardzo wiarygodna – okazuje się, że zestaw komputerowy, który nie przeszedł testu świetnie radzi sobie z obsługą określonego tytułu gry komputerowej. Twórcy aplikacji mają na to wyjaśnienie: „CYRI analizuje komputer, w oparciu o oficjalne wymagania systemowe każdego produktu dostarczonego przez wydawcę. Wymagania określone przez wydawcę nie są zbyt szczegółowe.Istnieje wiele różnych konfiguracji zestawów komputerowych, które nie mogą być wzięte pod uwagę przez wydawcę gry”.

2 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 Komentarze
 • 8 czerwca 2017

  Hey Victor,I d really like to Spend One of them a home!I already have a Black Cat named mietzi and 3 dogs (Labrador Mix 13, Yorkshire Terrier 7, strfiordshfae Terrier 12)I Hope they will get well soon! Pray for them!

  Odpowiedz
 • 11 grudnia 2017

  I have noticed you don’t monetize your site, don’t waste
  your traffic, you can earn extra bucks every month because you’ve got hi quality content.
  If you want to know how to make extra money, search
  for: Boorfe’s tips best adsense alternative

  Odpowiedz