/ Oprogramowanie / Automatyczna instalacja sterowników z SlimDrivers.

Automatyczna instalacja sterowników z SlimDrivers.

Administrator , 29 października 2014 - 15:24 w Oprogramowanie

Po zainstalowaniu świeżej wersji systemu Windows, prawdopodobnie będziemy potrzebowali zainstalować w systemie niezbędne sterowniki obsługujące urządzenia podłączone do komputera. Mało doświadczony użytkownik komputera może nie poradzić sobie z instalacją odpowiednich sterowników, zwłaszcza wtedy, gdy nie posiada ich na dołączonych do komputera nośnikach, na przykład dysku CD/DVD. Jeżeli mimo wszystko komputer posiada dostęp do internetu, instalacja i aktualizacja sterowników wcale nie musi być trudna. Przeczytaj jak automatycznie zainstalować potrzebne sterowniki w komputerze, za pomocą darmowego programu SlimDrivers.

1 Automatyczna instalacja sterowników: SlimDrivers

SlimDrivers, to darmowy i prosty w użyciu program, który pozwala zidentyfikować sprzęt podłączony do komputera i pobrać z internetu odpowiednie sterowniki. Cały proces instalacji sterowników w systemach z rodziny Windows odbywa się niemal automatycznie, a użytkownik jest poproszony jedynie o zaakceptowanie zaproponowanej listy sterowników.

automatyczna aktualizacja sterownikow

Uwaga! Podczas instalowania programu SlimDrivers zostaniemy poproszeni o doinstalowanie w systemie dodatkowego (zbędnego) oprogramowania. Zalecamy, aby odznaczyć ewentualne aplikacje i zainstalować wyłącznie wskazany program.

2 Obsługa programu SlimDrivers

Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu SlimDrivers, należy nacisnąć przycisk Start Scan, który rozpocznie proces skanowania urządzeń podłączonych do komputera. Program automatycznie zidentyfikuje niezbędne do instalacji sterowniki, ale również sprawdzi, czy zainstalowane dotychczas „drivery” są aktualne.

automatyczna aktualizacja sterownikow 1

Proces wyszukiwania sterowników za pomocą programu SlimDrivers nie jest czasochłonny – już po kilku sekundach powinniśmy zobaczyć listę sterowników do instalacji.  Jeżeli z jakiegoś powodu nie będziemy chcieli zainstalować wybranego sterownika w systemie – wystarczy, że zaznaczymy opcję Ignore. Aby zainstalować wybraną listę sterowników, lub zaktualizować sterowniki w systemie Windows, należy kliknąć przycisk Download Update.

automatyczna aktualizacja sterownikow 2

SlimDrivers rozpocznie proces pobierania z internetu niezbędnych sterowników. Zostaniemy również poproszeni o wykonanie kopii zapasowej obecnej konfiguracji – zawsze istnieje ryzyko, że pobrane sterowniki mogą wpłynąć w negatywny sposób na stabilność komputera. Po pobraniu sterowników z sieci, rozpocznie się ich instalacja – jest to proces, który będzie musiał zainicjować użytkownik i określić miejsce docelowe instalowanych sterowników.

Program SlimDrivers jest naprawdę prosty w użyciu i godny polecenia nawet dla użytkowników, którzy nie posiadają zbyt bogatej wiedzy w konfigurowaniu komputera.

 

0 KOMENTUJ

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *